Stowarzyszenie Kibiców „Wielki Ruch” wspiera nie tylko Akademię Piłkarską Ruchu Chorzów, ale również promuje mecze pierwszej drużyny Niebieskich, tak jak w pamiętnym urodzinowym meczu Ruchu z Pogonią Siedlce w kwietniu bieżącego roku. Wówczas nasz partner za każde 1920 kibiców obecnych na meczu fundował dla Akademii komplet strojów, w których obecnie młodzieżowcy grają na ligowych boiskach. Tym razem nasi wolontariusze i członkowie postanowili rozwiesić plakaty meczowe zbliżającego się meczu Ruchu na ulicach miasta Chorzowa i okolic.

Zgodnie z pozostałymi kibicami, którzy interesują się Ruchem i wszystkim co z nim związane, zauważyliśmy, że informacje o dniu meczowym są umieszczane głównie w Internecie. Plakaty meczowe informujące o meczu Ruchu, to coś czego zabrakło, by przyciągnąć na Cichą większą ilość kibiców, którym ta informacja mogła umknąć, a przede wszystkim osobom nieużywającym nowoczesnych technik komunikacyjnych. Skoro są tutaj braki, to dlaczego jako Członkowie WR mielibyśmy przejść obok problemu obojętnie? Mówi Krzysztof z Rudy Śląskiej, inicjator akcji.

W ostatnim czasie chorzowski klub rozdał plakaty meczowe współpracując z Fanklubami Ruchu. Wychodząc z założenia, że „dobrego nigdy za wiele” zarząd „Wielkiego Ruchu” wyraził poparcie dla tej akcji pomagając w drukowaniu plakatów. Wszystkie koszty zostały pokryte w prywatnych środków członków zarządu, a realizacja akcji została przeprowadzona przez członków stowarzyszenia w ich wolnym czasie, z troski o dobro klubu.

Plakaty zostały rozwieszone w miejscach do tego przeznaczonych oraz w witrynach sklepów za zgodą właścicieli. Zachęcają one do obejrzenia z trybun meczu z Siarką Tarnobrzeg, a także zapisania się w poczet członków „Wielkiego Ruchu”.

Serdecznie zapraszamy na sobotni mecz oraz do zapisów!

WR


%d bloggers like this: