W związku z ogromnym zainteresowaniem meczem w ramach Pucharu Polski z klubem z Zabrza, poniżej prezentujemy komunikat klubu opisujący zasady nabywania biletów.

„Choć do pucharowego spotkania z Górnikiem Zabrze pozostał miesiąc, derby już teraz budzą spore emocje i olbrzymie zainteresowanie. Ze względu na ograniczoną pojemność stadionu wiemy, że nie wszyscy chętni będą mogli tego dnia oglądać mecz z trybun.

Niewiele ponad rok temu Ruch występował na poziomie III ligi. Dzisiaj „Niebiescy” są wiceliderem Fortuna I ligi, a przed sobą mają pucharowe spotkanie z drużyną Ekstraklasy. To pokazuje, w jak krótkim czasie udało nam się odbudować sportowo, choć ten proces nie jest jeszcze zakończony. Nie bylibyśmy w tym miejscu, gdyby nie wsparcie całej Niebieskiej Społeczności, jakiego doświadczyliśmy w ostatnich latach. Cenimy każdego kibica odwiedzającego stadion przy Cichej, jednak przywilej obecności na piłkarskim święcie, jakim będzie derbowy mecz, otrzymają w pierwszej kolejności grupy, które nieustannie pomagają nam w odbudowie Klubu. Gwarancję miejsca na stadionie mają już karnetowicze, natomiast pierwszeństwo w zakupie biletów na pucharowe spotkanie z Górnikiem Zabrze będą mieć:

  • Sponsorzy i Partnerzy Klubu
  • Członkowie Stowarzyszenia Wielki Ruch (z uregulowanymi składkami na dzień 31 lipca 2022)
  • Aktywni członkowie fanklubów Ruchu, w tym fanklubów emigracyjnych
  • Kibice obecni na ligowym meczu z Puszczą Niepołomice

Do wolnej sprzedaży trafi niewielka część z puli biletów. O terminie rozpoczęcia sprzedaży i jej zasadach poinformujemy w osobnym komunikacie.”

„W odpowiedzi na liczne sugestie, by derbowy mecz z Górnikiem rozegrać na Stadionie Śląskim, informujemy, że podjęliśmy rozmowy z przedstawicielami Spółki zarządzającej obiektem. Po gruntownych analizach aspektów organizacyjnych zdecydowaliśmy, że spotkanie zostanie rozegrane zgodnie z pierwotnym planem, czyli na Cichej. Miesiąc dzielący nas od meczu z Górnikiem to zdecydowanie za mało, by wydarzenie tej rangi, wymagające gruntownego przygotowania na wielu płaszczyznach, zorganizować na Stadionie Śląskim.

Nie wykluczamy natomiast rozegrania na Stadionie Śląskim innego wybranego meczu w trwającym sezonie. Dzięki życzliwemu podejściu władz Spółki oraz Urzędu Marszałkowskiego – za co serdecznie dziękujemy – wiemy, że organizacja takiego wydarzenia jest możliwa.”

%d bloggers like this: