Miło nam poinformować, że Stowarzyszenie kibiców Wielki Ruch oraz Ośrodek Kibice Razem Ruch Chorzów zawarło umowę o współpracy w zakresie wspólnych działań. Nie musieliśmy długo negocjować ani tym bardziej nikogo namawiać. Wystarczył wspólny cel, jakim jest dobro Ruchu Chorzów.

Nasza współpraca będzie się koncentrować na wspólnych działaniach społecznych skierowanych dla dzieci i młodzieży. Jednym z pierwszych projektów było przygotowanie kolorowanek dla najmłodszych.

Ośrodek KIBICE RAZEM z założenia swojej strategii ma pomagać w koordynacji działań i realizacji kreatywnych pomysłów dla kibiców. Cieszymy się Wielki Ruch będzie mógł w tym pomagać i dzielić się swoim doświadczeniem. Wkrótce opowiemy wam o wspólnych celach.

Projekt „Kibice Razem” współtworzą Polski Związek Piłki Nożnej i Ministerstwo Sportu i Turystyki we współpracy z lokalnymi samorządami. Chorzów dołączył do projektu w 2016 r. dzięki staraniom Stowarzyszenia NRŚL. Ośrodek otrzymał od miasta Chorzów lokal przy ul. Wolności 61 z przeznaczeniem na swoją siedzibę. Choć kibicowska działalność prowadzona jest tam od dawna, dopiero w ostatnich miesiącach udało się dokończyć remont lokalu. Ze środków miejskich odnowiono elewację budynku, wymieniono okna i drzwi, odnowiono wnętrze. Dzięki pomocy Polskiego Związku Piłki Nożnej i sponsorów udało się również zainstalować ogrzewanie, dzięki czemu ośrodek będzie mógł funkcjonować przez cały rok. W połączeniu z pracą i pomysłowością kibiców Ruchu udało się stworzyć miejsce godne fanów czternastokrotnego Mistrza Polski.

 

INO RUCH. KR&WR

%d bloggers like this: