Niebiescy,

25 maja w Chorzowie o godzinie 9 w gmachu Urzędu Miejskiego odbywa się posiedzenie Rady Miasta Chorzów. Mimo usilnych działań całej społeczności kibiców Ruchu Chorzów skutkujących pierwszą od lat realną szansą na budowę w Chorzowie nowoczesnego, miejskiego stadionu jako strona społeczna jesteśmy ignorowani w sprawie największej w historii Chorzowa inwestycji, która zostanie z nami na parędziesiąt lat.
W porządku obrad najbliższej sesji nie ma punktu poświęconego kwestii stadionu. Jednak po ostatnim spotkaniu w Warszawie uważamy, że kibice jak i radni powinni wysłuchać oficjalnej relacji z tych rozmów.
Dodatkowo chcielibyśmy by przedstawiciel stowarzyszeń kibicowskich mógł zabrać
głos w tym jakże ważnym dla nas temacie. Zwłaszcza, że zgodnie z wpisem jednego
z radnych, członka komisji kultury i sportu na najbliższej sesji miało być sporo o naszym klubie. Zapewniał także, że radni są aktywni w tym temacie zatem zmiana porządku obrad by uwzględniała dyskusję o tej aktywności nie powinna stanowić problemu.
Zapraszamy was zatem na najbliższą czwartkową sesję Rady Miasta byśmy zgodnie z prawem mogli zrealizować swoje uprawnienie do dostępu do informacji publicznej. Każdy obywatel ma prawo wstępu na sesję rady gminy.
Zachęcamy do zajęcia miejsca na balkonie przeznaczonym dla widzów na 3 piętrze
urzędu miasta. Sprawmy by temat zagościł na najbliższej sesji i patrzmy na pracę radnych miasta. Nie pozwólmy by kolejną dekadę tylko udawano, że chce się budować. Widzimy się w Czwartek o 9 na widowni rady miasta.
%d bloggers like this: