Nowy punkt na mapie kibiców chorzowskiego Ruchu!
Oficjalnie siedziba Ośrodka „Kibice Razem Ruch Chorzów” została dziś otwarta. Wyremontowany lokal mieści się przy ulicy Wolności, a został on wyremontowany w dużej mierze dzięki finansowemu wsparciu samych kibiców, którzy w roku 2016 roku zbierali środki na remont poprzez udział w akcji „Niebiescy Razem” na portalu Fans4Club. Świetlica powstała w ramach projektu „Kibice razem”, za którym stoi PZPN oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. W Chorzowie ideę wsparło też rzecz jasna miasto.

Ma to być miejsce spotkań kibiców nie tylko w dniu meczowym, ale ma ono tętnić życiem każdego dnia. Można tutaj pograć w stołowe piłkarzyki, , usiąść w wygodnych fotelach i bawić się konsolą do gier, poznać historię klubu czy porozmawiać o bieżących wydarzeniach. Ośrodek „Kibice Razem” jest mocno ukierunkowany na najmłodszych kibiców Ruchu. Będą mogły pouczyć się matematyki, czy języka angielskiego. Organizowane będą korepetycje oraz turnieje piłkarskie dla dzieci.

Inicjatywę bliżej opisywał Dariusz Łapiński z PZPN Za takimi inicjatywami kryją się potem historie, które łapią za gardło. Słyszałem już opowieści, po których pękałem z dumy. Dzięki kibicom mury swoich domów i mieszkań opuszczają niepełnosprawni kibice, którzy nie wychodzili na zewnątrz i przez sześć lat. To dzięki fanom wracają do społeczeństwa. Do ludzi. Pomysłów kibicom Ruchu na pewno nie zabraknie – mówił.

%d bloggers like this: