Czas wyborów przynosi wspaniałe obietnice. Kibice Ruchu nasłuchali się ich ze strony miasta już wiele, we wtorek po raz wtóry otrzymaliśmy zaproszenie, aby wysłuchać kolejnych. Jako ludzie którym „niebieska eRka” leży w sercu byliśmy przeciwni spotkaniu zorganizowanemu w takiej formie jakiej to zaproponowało miasto. Od dłuższego czasu dążyliśmy do konsultacji z miastem w sprawie stadionu. Ze względu na poprzednie spotkania w UM, gdzie padało wiele słów i obietnic, które potem nie miały pokrycia, najbliższe rozmowy chcieliśmy przeprowadzić inaczej. Na konsultacje chcieliśmy zaprosić ludzi, którzy mają doświadczenia w działaniu oraz powstawaniu stadionów o podobnej pojemności, gdyż słyszeliśmy od nich wiele zastrzeżeń i uwag zarówno do projektu jak i tempa „budowy” nowego stadionu na Cichej. Zamiast tego dostaliśmy propozycję spotkania informacyjnego, które w naszej opinii nie zostawia pola do dyskusji bo wiemy, że zakończyło by się na krzykach i niczym więcej.
W związku z naszymi zastrzeżeniami, co do formy tych rozmów i po konsultacjach przedstawicieli środowiska kibiców z przedstawicielami UM, czwartkowe spotkanie zostało odwołane. W najbliższym czasie odbędzie się spotkanie we wcześniej opisanej przez nas formie. Oczywiście wiemy, że temat stadionu jest bardzo ważny dla każdego kibica Ruchu. Dlatego nie ograniczymy się tylko do zmian w prowadzeniu tych rozmów, ale również przekazywaniu informacji, które na nich uzyskamy. Od teraz będziemy dążyli, by każde spotkanie było protokołowane i by ten protokół ze wszystkimi ustaleniami i sposobem ich realizacji był dostępny w jak najkrótszym czasie dla jak największej grupy kibiców. Po rozmowach z miastem zostanie też zorganizowane spotkanie w większym gronie kibiców, byśmy mogli najobszerniej, jak możemy, przedstawić te ustalenia i odpowiedzieć na wasze pytania.
Na obecnym stadionie Ruch spędził dotychczas 83 lata. Musimy walczyć, by następny „dom” drużyny i kibiców spełniał naprawdę wysokie standardy i nie odstawał od konkurencyjnych obiektów w tej kategorii. Tak samo ważne jest dopilnowanie jak najszybszego powstania tego stadionu bez żadnych dalszych przesunięć w czasie. Wiemy, że jest dużo do zrobienia i wywieranie presji jest konieczne. Chociażby dzisiaj, mieliśmy okazję się o tym przekonać, gdy informacja o ukończeniu stadionu w 2023 roku, uzyskana od Centrum Przedsiębiorczości, wywołała zdziwienie  u przedstawicieli UM. Byli oni przekonani o finalizacji prac w 2021 roku. Sprawę stadionu traktujemy priorytetowo. Decyzje, które zapadną, będą wpływały na klub nie przez następne parę czy naście lat, ale przez  dziesięciolecia.

Stowarzyszenie Wielki Ruch
Ultras Niebiescy
Stadion Dla Ruchu – Cicha6.com
%d bloggers like this: