Przekazujemy treść komunikatu kibiców Ruchu Chorzów:

W piątek, 15 marca o godzinie 17:00 doszło do spotkania przedstawicieli kibiców Ruchu z prezesem klubu Panem Janem Chrapkiem oraz dyrektorem sportowym Panem Markiem Mandlą. Głównym przedmiotem rozmów była bieżąca sytuacja klubu oraz wyjaśnienie zarzutów i rozbieżności dotyczących działań zarówno zarządu, jak dyrektora sportowego.

Tematem rozmów było m.in.:

  • Zaległości finansowe w stosunku do pracowników, trenerów i piłkarzy Ruchu. Prezes obiecał usilne działania w strefie biznesu Ruchu, celem pozyskania nowych sponsorów, aby ewentualne zaległości w przyszłości nie powstawały,
  • Sposób prowadzenia rozmów dyrektora Marka Mandli z pracownikami klubu. Dyrektor tłumaczył, że przekaz, który dotarł do kibiców był zniekształcony, a wszystkie sprawy na bieżąco były przez niego wyjaśniane. Pan Marek Mandla ma spisać plan sprofesjonalizowania Akademii Piłkarskiej Ruchu Chorzów, a także nasilić rozmowy z piłkarzami, którym kończą się kontrakty w czerwcu br.
  • Wsparcie sektora rodzinnego. Klub wspomoże organizację pikniku rodzinnego przy okazji ostatniego domowego meczu Ruchu w maju bieżącego roku, a także dołoży starań w pozyskaniu kolejnego sponsora i współpracę z organizatorem sektora nr 1,
  • Zatowarowanie „grzybka”. Kibice zaproponowali, aby zakup gadżetów do sklepu firmowego Ruchu odbywał się przy użyciu firm zewnętrznych. Klub rozważy tę propozycję,
  • Wsparcie klubu poprzez firmę, która ma się reklamować na koszulkach. Prezes Jan Chrapek zapewnił, że rozmowy są zaawansowane i w przyszłym tygodniu będzie więcej wiadomo na ten temat,
  • Wsparcie przez klub kibiców w rozmowach z Urzędem Miasta oraz Centrum Przedsiębiorczości w walce o nowy stadion,
  • Akcje promocyjne, festyny czy turnieje odbywające się w Chorzowie będą odbywały się z udziałem Ruchu i jego piłkarzy,
  • Wykorzystywanie środków Akademii Piłkarskiej przez klub ma zostać zminimalizowane. Kibice zaproponowali, że mogą pomóc w poszukiwaniach sponsorów dla każdego rocznika akademii. Prezes Jan Chrapek stwierdził, że Akademii potrzebny jest Dyrektor Zarządzający.

Kibice wyrazili swoje niezadowolenie z pracy rzecznika prasowego, programu TBTR, korzystania z zasobów klubu przez Pana Janusza Patermana oraz angażowania kolejnych „doradców” i „poszukiwaczy sponsorów”, których efekty działań jeszcze nikt nie widział. Klub ponadto zapewnił, że herb klubowy jest własnością Ruchu, a nie prywatnej osoby.

Kibice ze sceptycyzmem odnieśli się do dyrektora Marka Mandli, ale dają mu szansę na wykazanie się. Jednocześnie czekają na wymierne efekty jego pracy. Ponowne spotkanie za miesiąc ma potwierdzić, czy zarówno dyrektor jak i prezes robią wszystko co niezbędne, żeby Ruch odbił się od dna. Jednocześnie kibice oferują pomoc w zwiększeniu frekwencji na stadionie wraz ze wspieraniem Ruchu. Kibice obiecali również pomoc w poszukiwaniu mikro i małych przedsiębiorstw, które wspierałyby klub.

Ponadto wkrótce ma dojść do trójstronnego spotkania Pana Zdzisława Bika prezesa grupy kapitałowej Fasing, Prezydenta Miasta Chorzowa Pana Andrzeja Kotali oraz kibiców Ruchu Chorzów.

%d bloggers like this: