Akcjonariusze Spółki Ruch Chorzów S.A.,

Zwracamy się do Was w najtrudniejszym momencie w historii naszego Klubu z apelem o podjęcie dyskusji i wdrożenie pilnych działań, które być może pomogą zawrócić Ruch znad przepaści.

Ostatnie miesiące to praca niekompetentnych współpracowników, nieudolność w podejmowaniu decyzji zarządu i być może chęć zbyt szybkiego odzyskania zasobów finansowych. To spowodowało, że Ruch lada chwila znajdzie się z długami na IV poziomie rozrywkowym. W miejscu, gdzie mógł znaleźć się bez bagażu długów kilka lat temu.

Postulujemy o otwarte spotkanie z Radą Nadzorczą Klubu oraz Prezydentem Miasta w obecności mediów. Postulujemy również o rozliczenie osób odpowiedzialnych za kolejny stracony rok, zwłaszcza Dyrektora Sportowego.

Od dziś jako Stowarzyszenie zawieszamy jakiekolwiek wspólne działania z klubem. W najbliższym czasie podejmiemy konsultacje prawne dotyczące powołania nowego podmiotu sportowego będącym kontynuatorem tradycji 14 krotnego mistrza Polski.

Lista osób, które ponoszą pełną odpowiedzialność za upadek Ruchu Chorzów jest tak długa, że nie jesteśmy w stanie tych osób wymienić. Naszym zdaniem, bojkot meczów Niebieskich obecnym udziałowcom byłby tylko na rękę i zamiast zamierzonego celu, stałby się dobrą wymówką. Dlatego apelujemy do kibiców Niebieskich abyście się teraz od Ruchu nie odwracali, bo Ruch to My!

Bartosz Horodecki
Grzegorz Joszko

%d bloggers like this: