Mamy zaszczyt poinformować, że podczas inauguracji działalności Stowarzyszenia Wielki Ruch odbędzie się premiera książki „Niebieskie Majstry”.

Jej autorem jest Grzegorz Joszko – wielki kibic Ruchu, twórca portalu HistoriaRuchu.pl, pasjonujący się dziejami klubu z Cichej. Przez lata wszedł w posiadanie wielu archiwów, zdjęć i … anegdot, których użył w książce.

„Niebieskie Majstry” to publikacja opisująca dzieje Ruchu w latach 1933-1989 i drogę Niebieskich do czternastu tytułów mistrzowskich. Książka jest efektem starannej, wieloletniej pracy. Publikacja zawiera wiele archiwaliów i nie publikowanych dotąd faktów, anegdot. Premierę uświetni panel dyskusyjny, który poprowadzi Paweł Czado z „Gazety Wyborczej”, jego gośćmi będą autor książki oraz Mistrzowie Polski w barwach Ruchu.

Pomysł na publikację tekstów (które ukazywały się w ramach cyklu o mistrzowskich sezonach Ruchu) w formie książki pojawił się niedawno i całkowicie spontanicznie. Wcześniej publikowane teksty udało się uzupełnić, rozszerzyć oraz dodać zupełnie nowe rozdziały.

– Ta książka to dedykacja dla bardzo bliskiej mi osoby. Dystrybutorem książki będzie klub sportowy Ruch Chorzów – opowiada Joszko. – Jej wydanie wspomogła Grupa Kapitałowa Fasing SA., bez pomocy której książka dotarłaby do niewielkiej grupy odbiorców. Oprócz tego bardzo pomogli mi moi przyjaciele z Katowic, Warszawy czy Opola – dodaje.

Książkę będzie można nabyć już podczas inauguracji Wielkiego Ruchu w MDK. Cena wynosi 69 PLN. Członkowie Wielkiego Ruchu będą mogli liczyć na rabat!

Tytuł: „Niebieskie Majstry”
Autor: Grzegorz Joszko
Wydawnictwo: HistoriaRuchu.pl
Informacje wydawnicze: stron 320, papier kredowy, twarda okładka.

 

  • WIELKI RUCH
    RAZEM
%d bloggers like this: