W czasach, w których niepewność przeplata się z lękiem, czy irytacją rozrywka jaką niesie futbol potrafi te stany łagodzić. Niewątpliwie tak działo się w naszym przypadku, gdzie ostatnie miesiące dostarczyły nam wiele radości i satysfakcji ze sportowej postawy Niebieskich. Zasiedliśmy pewnie w fotelu lidera 3-ligowych rozgrywek, z zamiarem nieopuszczenia go aż do ich zakończenia. Napędzani sportowymi sukcesami i aurą jaką wyzwoliło 100-lecie klubu, staraliśmy się w WR dotrzymać kroku pod względem przedsięwziętych działań. Co działo się w III kwartale 2020 roku? Na co wydaliśmy pieniądze i jakie fundusze uzyskaliśmy ze składek? Odpowiedź na te i inne pytania znajdziecie w poniższym podsumowaniu.

Niezmiernie się cieszymy, że każdego miesiąca kolejni chętni kibice wypełniają deklarację członkowską i powiększają grono Wielkiego Ruchu. Od początku czerwca do zakończenia września znalazło się 46 takich osób – głównie z Chorzowa – co przełożyło się na wynik 1.228 członków na koniec III KW 2020. 
W tym okresie z tytułu składek członkowskich na konta WR wpłynęło 37 360,02 zł, zaś nasze największe wydatki to:

  • 20 000 zł przelaliśmy na konto klubowe Ruchu Chorzów. Ten zgodnie z życzeniem kibiców przeznaczył je na nowy strój Adlera oraz doposażył siłownię. 
  • 10 000 zł, to nagroda za awans do wyższej klasy rozgrywkowej dla UKS Ruch Chorzów.
  • 2 400 zł wpłaciliśmy jako zaliczkę za wykonanie Panelu Użytkownika dla Członków WR. Zadaniem panelu, który zostanie już niebawem ukończony, jest podniesienie współczynnika wpłacania składek członkowskich, a także usprawnienie komunikacji wśród Członków WR. 
  • 1 200 zł, to koszt organizacji Walnego Zebrania WR, które odbyło się z końcem września. 
  • 1 000 zł, a taką kwotą wspomogliśmy organizację wydarzenia „Niebieska Mila”.

Oprócz aktywności materialnej, podjęliśmy szereg kwestii organizacyjnych. Początek czerwca rozpoczęliśmy od zmian w systemie współpracy z klubem. Od tego momentu co kwartał, w głosowaniu internetowym, wybieramy cel, na który przeznaczamy 20 000 zł. Na prośbę klubu zmianie uległa również wysokość rabatu w sklepie stacjonarnym, na jaki mogą liczyć Członkowie WR – obecnie wynosi on 5% . W III kwartale dzięki zaangażowaniu naszego Prezesa – Bartosza Horodeckiego – wynegocjowaliśmy porozumienie z klubem Foto-Higiena Gać, na mocy którego, kibice, którzy nie zostali wpuszczeni na mecz, mogą się ubiegać o zwrot środków za zakupione bilety.

Powoli zbliżamy się ku końcowi tego dziwnego i jakże ważnego dla nas roku. Ruch cały czas potrzebuje naszego wsparcia w kontekście walki o awans, czasu odbudowy, którym nazwaliśmy te wszystkie pozytywne rzeczy, które obecnie mają miejsce, oraz sytuacji pandemicznej, która zamknęła przed nami bramy stadionu i pozbawia klub wpływów z organizacji spotkań. Nasza działalność mocno uzależniona jest od zaufania jakim nas darzycie i przelewanych regularnie środków. Za tą okazałą pomoc baRdzo Wam dziękujemy i prosimy o więcej. Razem pokonamy niejedną przeszkodę!

%d bloggers like this: