Za nami pierwszy kwartał roku 2020. Roku jubileuszowego, roku wyjątkowego oraz… zaskakującego. Jeszcze niedawno witaliśmy sztab szkoleniowy oraz piłkarzy pierwszej drużyny na prezentacji klubowej pełni nadziei na zbliżającą się wielkimi krokami rundę wiosenną. Niestety, przez pandemię i ograniczenia z nią związane na spełnienie naszych niebieskich marzeń przyjdzie nam niestety trochę poczekać. W dobie internetu koronawirus na szczęście nie blokuje życia i działań Wielkiego Ruchu, który już z początkiem roku wystartował ze wsparciem Klubu.


Nie ma miesiąca, aby do Wielkiego Ruchu nie dołączyły nowe osoby. Od początku działalności naszego Stowarzyszenia dołączyło do nas już ponad 1160 osób, a kolejni chętni czekają na przyjęcia.
Ilu nowych Członków wstąpiło do WR w I kwartale? Jaką kwotą wsparliśmy Ruch? Na te i inne pytania będziemy odpowiadali w kwartalnych podsumowaniach, które od tego roku mają być normą w naszym wykonaniu.

O kilka słów podsumowania poprosiliśmy Bartosza Horodeckiego – Prezesa Stowarzyszenia Wielki Ruch.

„Rozpoczęliśmy rok 2020 od zakupu dresów dla drużyny CLJ U17, chwilę później na kontach klubowych wylądowały od nas dwie darowizny na kwotę ponad 30 tysięcy złotych. Nieoczekiwanie wylądowaliśmy na rękawach koszulek meczowych pierwszej drużyny – to niesamowite wyróżnienie dla nas jako Stowarzyszenia pokazujące światu, że z klubem wiążą nas zdrowe i przyjacielskie relacje, ale również nagroda dla każdego z naszych Członków. Gdyby nie ich składki, nie moglibyśmy Ruchowi pomóc w takim zakresie w jakim to obecnie robimy”

Stowarzyszenie ciągle się rozwija, czego kolejnym dowodem może być powołanie do życia Zespołu ds. Historii Ruchu Chorzów, którego efekty prac mamy nadzieję poznać już niebawem, czy uruchomienia oficjalnego konta WR na portalu allegro.pl
Przeprowadziliśmy również akcję „Niebieski Opiekun”, podczas której wspólnie z Ośrodkiem Kibice Razem oraz Cicha6.com zbieraliśmy środki na zakup karnetów na rundę wiosenną dla dzieci w trudnej sytuacji materialnej. W tej akcji wsparło nas 21 darczyńców zbierając łączną kwotę blisko 2000 zł.

Przed nami kwartał pełen emocji związanych np. z obchodami 100 rocznicy powstania Ruchu, które obchodziliśmy głównie w naszych domach, chociaż jak wiemy – Kibice Niebieskich zadbali o wystrzałowe uczczenie urodzin Klubu 🙂 W dniu urodzin WR tez nie stało z założonymi rękami, ale to opiszemy sobie w podsumowaniu II kwartału 2020!

Niech żyje Ruch Chorzów!

%d bloggers like this: