Rok rozpoczęliśmy od uzyskania rekordowych przychodów, co jest dobrym prognostykiem
w kontekście finalnego rezultatu. Wraz z rosnącymi wpływami zdecydowaliśmy się na radykalniejsze spojrzenie w kierunku dłużników. Po uprzednich wielokrotnych komunikatach wykreśliliśmy z list te osoby, które pomimo wypełnienia deklaracji, nigdy nie uiściły żadnej wpłaty. Tradycyjnie dokonaliśmy wyboru celu, a także wsparliśmy klub nadprogramową wpłatą. Początek roku był dla nas tak pracowity, że podsumowanie pierwszego kwartału prezentujemy z niewielkim opóźnieniem.

DZIAŁANIA


Na dobry początek podjęliśmy decyzję o utrzymaniu wielkości składki w roku 2022 na poziomie 19,20 zł. Inflacja wszystkim daje się nam we znaki, jednakże my chcemy aby było nas jak najwięcej, nie blokując przy tym dobrowolnego wspierania nas kwotami wyższymi. W kolejnym kroku wyłoniliśmy pierwszy cel kwartalny. Chcąc realizować naszą misję na wielu płaszczyznach tym razem postanowiliśmy skoncentrować się tylko na potrzebach Centrum Szkolenia. W głosowaniu, które trwało dwa tygodnie, postawiliśmy na “Wsparcie rozwoju skautingu juniorskiego i wyłowienie najzdolniejszych młodych zawodników”. Na tą opcję oddanych zostało aż 72,5% głosów. Przeznaczymy na nią 30.000 zł. Klub tę akcję określił jako Blue FutuRe Project.

W marcu pytaliśmy o przekazanie klubowi środków na wypożyczenie kamizelek Catapult ze wbudowanymi modułami GPS. Pozwalają one na monitorowanie funkcji treningowych oraz zbierają cenne informacje podczas rozgrywanych spotkań. Koszt dwuletniego wypożyczenia to 14.000 Euro, czyli 65.100 zł. Pierwszej z czterech rat już dokonaliśmy. Tą inicjatywę poparło 91,3% członków.

W tym samym miesiącu otrzymaliśmy orzeczenie rzecznika patentowego stanowiące o tym, że zmiany w herbie WR nie są jednak konieczne, zaś jego rejestracja powinna być formalnością. Wcześniej otrzymaliśmy od Was zielone światło w postaci 60,5% głosów, zaś cała operacja miała nas kosztować ok. 3.000 zł. Cały proces jest w toku, a wszystkie dokumenty złożyła w naszym imieniu Kancelaria Patentowa.

CZŁONKOWIE

Na przestrzeni lutego dokonaliśmy wykreślenia 333 członków, którzy nigdy nie uregulowali żadnej składki. Nasze stowarzyszenie w lutym z 1702 zmalało do 1369 osób. Oczywiście cały czas rośniemy. W styczniu do WR  przystąpiło 19 osób, w lutym: 22, zaś w marcu: 21. Cały kwartał zakończyliśmy zaś z 1.398 osobami na pokładzie.

Pierwszy krok w kontekście regulacji nieopłaconych składek za nami. Nasza akcja pozwoliła nam zaktywizować kilka osób. Jest to jednak niewielki procent tych, których musieliśmy wykreślić. Teraz będziemy się przyglądać tym, którzy od dłuższego czasu nie uregulowali płatności, lub robią to bardzo nieregularnie. Przeprowadzane przez nas działania na tym polu cieszą się uznaniem reszty społeczności. Wszyscy chcemy, aby stowarzyszenie opierało się na w pełni aktywnych członkach.

W pierwszym kwartale pozyskaliśmy trzech kolejnych partnerów biznesowych. Wszyscy wykupili Pakiet Legendarny z miesięczną składką w wysokości 199 zł. Nowi partnerzy, to F.H.U FERRO, Fan Club Niebieska Holandia oraz firma, która prosi pozostać anonimową. Obecnie nasz „Business Club” liczy pięciu partnerów.

FINANSE

Styczeń rozpoczęliśmy od rekordowych 31.037 zł. Do tej pory nigdy nie przekroczyliśmy progu 30 tys. zł. W lutym ten wynik jeszcze poprawiliśmy osiągając 35.579 zł. W marcu na nasze konta wpłynęło: 27.475 zł. Uzyskany wynik za cały kwartał, to 94.091 zł. Dla porównania w roku 2021 było to 68.314 zł, zaś przed dwoma laty 45.923 zł. 

Liczby najlepiej pokazują dokonany progres. Po pierwszym kwartale możemy nieco precyzyjniej określić prognozowane wpływy roczne. Szacujemy, że będzie to ok. 360 000 zł, wobec blisko 280 tys. zł przed rokiem. Przed nami jeszcze sporo czasu, podczas którego zakładamy realizację wielu fajnych rzeczy.

Lubimy gromadzić środki i wspólnie je wydawać. Oczywiście wolelibyśmy nie spędzać czasu na komunikacji przypominającej o regulowaniu składek oraz wykreślaniu członków. Taki jednak urok stowarzyszeń, gdzie członkostwo jest dobrowolne, gdzie liczą się dobre chęci oraz wielkie seRca. Nas cieszy to, że ugruntowujemy swoją pozycję, o której stanowi już ponad 1000 aktywnych członków. Oczywiście czekamy i zapraszamy w nasze grono kolejnych, którym zależy na rozwoju Ruchu Chorzów i Niebieskiej społeczności. Im więcej nas będzie, tym więcej razem zrobimy.

Podsumowanie przygotował w imieniu WR
Mariusz Martowicz

%d bloggers like this: