Czy Wam również niepostrzeżenie minęło to półrocze? Dopiero co przy blasku sztucznych ogni i sylwestrowych fajerwerków życzyliśmy sobie utrzymania pierwszego miejsca w tabeli i awansu na szczebel centralny, a tymczasem już myślami jesteśmy przy kształcie naszej drużyny i pierwszych spotkaniach jakie przyjdzie nam rozegrać w II lidze. Cieszymy się, że do podsumowania minionego kwartału możemy przystąpić w znakomitych humorach. Gdy dobrze się dzieje na boisku, to i nam w Wielkim Ruchu działa się łatwiej i przyjemniej.

Działania

W ramach wyboru celu na drugi kwartał zdecydowaliśmy o dofinansowaniu kwotą 20.000 zł przejazdów pierwszego zespołu na wyjazdowe mecze do końca trwającego sezonu. Uzupełniające, całą kwotę, 10.000 zł dołożył FC Blue England. W następnym kroku wspólnie zdecydowaliśmy, że już nie za 20.000 zł, ale za 30.000 zł będziemy dokonywać wyboru celów w każdym następnym kwartale. Tą decyzję poparło 74% głosujących.
W kwietniu zachwycaliśmy się znakomitym efektem w postaci pomalowanych siedzisk na Trybunie Górnej oraz Dolnej. Przypomnijmy, że było to jedno z naszych zeszłorocznych postanowień. Widoczny z daleka napis RUCH przypomina nam wszystkim o naszej działalności i przyciąga nowych członków. W ramach obchodów 101-szych urodzin, kibicom została zaprezentowana nowa “eRka”, która wspólnie z innymi pracami kosztowała nas 3.300 zł.
W ramach już mniejszych kwot odzyskaliśmy serwis kawowy z lat 70-tych oraz kryształowy puchar za zdobycie mistrzostwa Polski w 1975 roku (800 zł). Ufundowaliśmy książki na Dzień Dziecka dla Actice Kids (800 zł). Sfinansowaliśmy za 1.000 zł program meczowy na finał Pucharu 100-lecia Śląskiego Związku Piłki Nożnej. Również za 1.000 zł zakupiliśmy reklamę banerową, która obecna jest na stadionie. Wieniec na pogrzeb Legendy naszego klubu, czyli Pana Antoniego Nieroby kosztował 300 zł. Wystosowaliśmy także list otwarty do Prezydenta Miasta Chorzowa w sprawie sprzedaży działek przy Kresach.

Liczba członków

W kwietniu, maju oraz czerwcu dołączyły do nas 64 osoby, zaś 1-na zdecydowała się nas opuścić. Do Wielkiego Ruchu obecnie zapisanych jest 1.418 osób. Przypomnijmy, że rok 2020 kończyliśmy z 1.259 członkami na pokładzie. Niemalże każdego dnia decyduje się do nas przystąpić nowa osoba. Minione sześć miesięcy kończymy z +159 członkami. To tyle ile dołączyło do nas w całym ubiegłym roku. Już nie tylko przyciągamy ideą oraz chęciami, ale także zrealizowanymi projektami.

Informując o przyjęciach oraz odejściach często pojawia się pytanie o procent członków, którzy nie płacą składek. Ten temat przybliżymy Wam w osobno. Faktycznie gdyby wszyscy członkowie sumiennie regulowali składki albo zdawali sobie sprawę z konieczności ich płacenia, to nasz budżet byłby wyraźnie większy, a i nam pozwoliłoby to zaoszczędzić dużo cennego czasu. Działają już przypomnienia mailowe, posiłkujemy się sms-ami, dodajemy nowe benefity dla tych, którzy są na plusie. Teraz przygotowujemy się do projektu wzmożonego kontaktu telefonicznego z niepłacącymi członkami Stowarzyszenia. Z tym zadaniem planujemy wystartować w najbliższym czasie.

Naszych członków powinna też ucieszyć informacja o planowanej, wspólnie z klubem, linii gadżetów sygnowanych logiem WR. Rozpoczniemy od kilku produktów, aby przekonać się o realnym zainteresowaniu z Waszej strony. Na takie produkty naszym członkom przysługiwać będzie aż 20% rabatu. Na produkty z eRką wszystkim aktywnym członkom przypominamy, że przysługuje 5% rabatu, a powyżej 300 zł jest to już 10%.

Finanse 

W kwietniu na nasze konto wpłynęło 23.004 zł, w maju 22.333 zł zaś w czerwcu 19.500 zł. Miniony kwartał kończymy rezultatem finansowym w wysokości 64.837 zł. Wynik za pierwsze trzy miesiące, to 68.314 zł. Łatwo już zatem policzyć wpływy od początku roku, które wynoszą: 133.151 zł. Co miesiąc średnio na nasze konto wpływa 22.192 zł, co pozwala nam myśleć o wydatkowaniu środków w ramach 260 tysięcznego budżetu. W stosunku do ubiegłego roku możemy się pochwalić wzrostem aż o 65%. Na taką dynamikę, nie pogniewałaby się żadna firma. 

Trzeci kwartał rozpoczynamy od wyboru celu uzgodnionego z klubem za rekordową kwotę. Jego wyborem będziemy się chwalić w osobnych komunikatach oraz podsumowaniu okresu od lipca do września. Głosowanie trwa do 14 lipca. Naszą działalność określa mechanizm oparty na wspólnym decydowaniu, realizowaniu przez nas tych postanowień oraz przyciąganiu na ich podstawie kolejnych członków. Doceniamy zainteresowanie z Waszej strony, rosnące zaufanie oraz medialności. Zdajemy sobie sprawę jak wiele jeszcze jest do zrobienia, zaś skala możliwości i dobre słowo płynące to dla nas najlepsza zapłata.

Cieszą nas poluzowania, które pozwalają nam na już na wspólne spotykanie się i dopingowanie na stadionie. Czekając na rozpoczęcie nowego sezonu życzymy Wam bezpiecznych i zdrowych wakacji. Zbierajcie siły, będą nam potrzebne.

Wy wspieracie, Wy decydujecie i to Wy budujecie.

Podsumowanie przygotował w imieniu WR
Mariusz Martowicz

Comments (1)

  1. Sukces polega na tym, że zdobywa się to co się chciało. Szczęście polega na tym, że podoba się to co się ma. E.G.

Leave a Reply

%d bloggers like this: