Drugi kwartał zamykający pierwszą część roku za nami. Dla klubu i nas wszystkich był to niezwykle owocny i sukcesywny czas okraszony awansem do I Ligi. Do Ekstraklasy pozostał już jeden krok, przy czym określany ostatni krok jest najtrudniejszy. Kibice spoglądają jednak na grę piłkarzy ze spokojem, nie wywierając uciążliwej presji. My zaś ze spokojem budujemy nasze stowarzyszenie, które chcemy aby było ważnym elementem funkcjonowania klubu i zgromadzonej wokół niego społeczności. Zapraszamy poniżej na podsumowanie wydarzeń, spraw finansowych oraz organizacyjnych, które miały miejsce w ostatnich trzech miesiącach.

DZIAŁANIA

Z początkiem drugiego kwartału obecnego roku zdecydowaliśmy, w gronie członków naszego stowarzyszenia, że w ramach realizacji kolejnego celu o wartości 30 tys. zł zatrudnimy dietetyka klinicznego ze specjalizacją dietetyki sportowej. Za takim rozwiązaniem głosowało 62,8% uprawnionych osób. Tak też się stało i w ramach wsparcia na polu właściwego odżywiania, czy przyjmowania suplementów drużynie będzie pomagać Pani Agata Bilińska. 

Było to ostatnie głosowanie kwartalne. Podczas spotkania z zarządem klubu, które miało miejsce po zakończeniu sezonu, ustaliliśmy, że dokonamy zmiany na tej płaszczyźnie. Ma ona podłoże głównie praktyczne bowiem, coraz trudniej nam znaleźć cele, które są atrakcyjne zarówno dla członków WR, jak i samego klubu. W sezonie 2022/23 przelejemy za to na konto klubowe 150 tys. zł, czyli o 30 tys. zł więcej w stosunku minionego sezonu. Dalej korzystając z naszej aplikacji będziemy wspólnie decydować o wydatkowaniu pozostałych środków, w myśl maksymy “Wspólnie wspieramy, wspólnie decydujemy”.

W kwietniu obchodziliśmy wspólnie 102. urodziny Ruchu. Rozpoczęliśmy od wsparcia tej imprezy w kwocie 5 tys. zł., a skończyliśmy na odśpiewaniu hymnu na uroczystej gali. Uczestniczyliśmy także w zebraniu kwoty 102 tys. zł w ramach wspólnej zbiórki. Za nami także premiera już trzeciej części I tomu Historii Ruchu, w którą ponownie nasze stowarzyszenie zaangażowało się zarówno na poziomie organizacyjnym jak i finansowym. 29 kwietnia obchodziliśmy 95. rocznicę urodzin Gerarda Cieślika, w ramach której współorganizowaliśmy konkurs wiedzy o tej wybitnej postaci. Został on przeprowadzony w ramach trzech kategorii, w których udział wzięły: szkoły podstawowe, szkoły średnie. Trzecia miała charakter otwarty. Stowarzyszenie ufundowało w sumie dla zwycięzców nagrody w wysokości 1.200 zł. Były to bony na zakupy w sklepach Ruchu. W czerwcu byliśmy obecni na XII edycji turnieju “Niebieski Bajtel”, imprezy organizowanej przez Fan Club z Piekar Śląskich. Bardzo chętnie od samego początku naszego istnienia wspieramy realizację tego turnieju. Tym razem na ten cel przeznaczyliśmy 2.758 zł.

CZŁONKOWIE

W minionym kwartale dwukrotnie przyjmowaliśmy nowych członków. W kwietniu były to 24 nowe osoby, zaś w czerwcu kolejnych 18-ście. Na pokładzie Wielkiego Ruchu z końcem czerwca znajdowało się 1.440 osób. Dynamika wzrostu jest niższa w stosunku do ubiegłego roku, ale pozytywne jest to, że przez te minione trzy miesiące nikt nas nie opuścił. 

W dalszym ciągu będziemy się przypatrywać niepłacącym regularnie składki. Przypomnijmy, że w pierwszym kwartale wykreśliliśmy te osoby, które nigdy nie dokonały żadnej wpłaty. W ostatnim kwartale wrócimy do tych, którzy zalegają z płatnością już ponad 12-miesięcy. Aby zachęcić Was do regularnego wspierania będziemy chociażby inwestować w odzież dedykowaną naszym członkom, którą będą mogli nabyć tylko regularnie płacący składkę. Zaczniemy od koszulki polo. Podczas spotkania z zarządem klubu, ustaliliśmy że obecne rabaty dla członków WR zostaną utrzymane na tym samym poziomie. Przypomnijmy, że jest to: 5% na zakup biletów, karnetów oraz gadżetów oraz 20% na gadżety z logiem WR. Rabaty te obowiązują tylko w punktach stacjonarnych po okazaniu Wirtualnego ID w aplikacji WR. 

FINANSE

W kwietniu na nasze konto wpłynęło 26.489,66 zł, w maju 24.325,99 zł, zaś w czerwcu 32.006,07 zł. Razem jest to 82.821,72 zł. W analogicznym okresie w 2021 roku byliśmy zasobniejsi o 64.837,05 zł, zaś w 2020 roku 34.668,43 zł. Zestawienie to najlepiej obrazuje osiągany postęp. Nasz apetyt jednak nie maleje. Chcielibyśmy w tym roku poprawić jeszcze najlepszy rezultat miesięczny, kiedy to w lutym przelaliście na nasze konto 35.579,71 zł. Nasze założenia wskazują, że rok powinniśmy zamknąć kwotą na poziomie 350 tys. zł.

Sporo planów i działań za jak i przed nami. W niniejszym podsumowaniu mogliście się przekonać na jak wielu polach pozostajemy aktywni. To także dzięki Waszym składkom rośnie Niebieska Społeczność, co potem obserwujemy na stadionie. Coraz wyraźniejszymi kwotami wspieramy naszą największą pasję, ale i wypracowaliśmy model finansowego pomagania naszemu klubowi. Dziś jesteśmy drugim co do wielkości stowarzyszeniem tworzonym przez sympatyków kopanej w Polsce. Spoglądamy jednakże na inne tego typu społeczności i pracujemy nad tym, abyśmy wspólnie mogli dokonywać jeszcze większych i spektakularniejszych rzeczy. Zachęcamy do zwiększania swoich składek, przelewania darowizn oraz do przystąpienia do Wielkiego Ruchu kolejnych kibiców o Niebieskich seRcach.

Ty wspierasz, Ty budujesz i to Ty decydujesz.

Podsumowanie przygotował w imieniu WR
Mariusz Martowicz
%d bloggers like this: