W sobotę, 5 listopada, w Muzeum Hutnictwa w Chorzowie odbędzie się wydarzenie pt. „Ruch na Hucie”.

Głównym pretekstem do zorganizowania tej imprezy wraz z wystawą czasową było odnalezienie oryginału dokumentu dotyczącego założenia Ruchu, było to pismo skierowane do Teofila Paczyńskiego. Muzeum Hutnictwa odrestaurowało ten dokument i będzie można go zobaczyć na własne oczy już w najbliższą sobotę. To prawdziwa gratka dla każdego kibica Ruchu Chorzów.

Oprócz wspomnianego dokumentu na wystawie znajdą się przedmioty, które udało się znaleźć kilka lat temu w piwnicy w Świętochłowicach, będzie można również zobaczyć przedmioty, które udało się zakupić w ostatnich miesiącach (m.in. pamiątki kupione przez FCD).

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 11:00 od briefingu prasowego, podczas którego podpisane zostanie trójstronne porozumienie o współpracy pomiędzy Muzeum Hutnictwa w Chorzowie, Ruchem Chorzów SA oraz Stowarzyszeniem Kibiców Wielki Ruch.

Kibiców zapraszamy od godziny 12. O tej godzinie rozpoczną się panele dyskusyjne z autorami serii książek „Historia Ruchu Chorzów”: Andrzejem Godojem, Piotrem Kowalikiem, Tomaszem Bują i Damianem Sifczykiem oraz legendą Ruchu Chorzów Janem Rudnowem.

W sobotę będzie można zwiedzać nie tylko wystawę o Ruchu Chorzów. Dla dzieci powstanie również Kreatywna Strefa Małego Kibica, gdzie prowadzone będą warsztaty szycia breloków piłkarskich, tworzenia medali, koszulek i instrumentów stadionowych. W planach jest również akcja stworzenia najdłuższego szalika kibica.

Wejście na wydarzenie „Ruch na Hucie” jest bezpłatne. Wystawa to potrwa do 16 listopada.

Serdecznie zapraszamy na to wydarzenie, ale również na wystawy stałe organizowane przez Muzeum Hutnictwa.

%d bloggers like this: