W ostatnim czasie z niepokojem spoglądamy na drożejące produkty oraz usługi. Wskaźniki inflacyjne w 2021 roku poszybowały wysoko w górę i wygląda na to, że w 2022 roku na tym polu będzie podobnie. Niektóre produkty i usługi podrożały bardziej, niektóre mniej. Chcąc kupić, to samo musimy zapłacić po prostu więcej. Wbrew tym tendencjom postanowiliśmy utrzymać najniższą składkę na poziomie 19,20 zł. Poniżej znajdziecie nasze argumenty, które umownie możemy nazwać przyjętą strategią cenową.

Dlaczego utrzymujemy cenę?

  1. Chcemy aby składka pozwalała nadal każdemu na przystąpienie w nasze szeregi. Teraz komentarz, że to tylko 19,20 zł w skali miesiąca tym bardziej nabiera znaczenia. Na ten moment do Stowarzyszenia należą 1.693 osoby, a w każdym miesiącu 2021 roku średnio zyskaliśmy 37 nowych członków. Pragniemy nie zakłócać tego tempa i z podobną dynamiką powiększać nasze grono.
  2. Jak doskonale zdajecie sobie sprawę, często pytając nas o to w komentarzach, sporo osób nie płaci składek w ogóle, lub robi to bardzo nieregularnie. Ściągalności należności chcemy nadać priorytet w 2022 roku. Część osób niestety będziemy musieli wykreślić, a część wierzymy, że przy utrzymaniu składki zdecyduje się powstałe zadłużenie jednak nadrobić.
  3. Nic nie stoi jednakże na przeszkodzie, aby osoby które uważają że powinniśmy podnieść wysokość składki, lub dla których nie jest to większym obciążeniem, wpłacały wyższe kwoty. Możecie w każdym momencie zadeklarować wyższą sumę  i takową uiszczać. Za takie zachowanie z góry pięknie dziękujemy. Przy okazji będzie to dla nas informacja, ile osób zdecydowało się na taki ruch.

Jak będzie w 2023 roku? Tego na ten moment nie wiemy. W przypadku chęci podniesienia wysokości składki, pojawienia się nowych przesłanek, chcemy zarezerwować sobie czas na należyte przygotowanie poparte wcześniejszym badaniem Waszej opinii. To jednak kwestia na czas powakacyjny.

W 2021 roku z tytułu składek osiągnęliśmy przychód w wysokości 279.906 zł. Zakładamy, że w kolejnym, piątym roku naszej działalności będziemy mogli się pochwalić wzrostem, co wynika chociażby z tego, że sporo osób zapisało się do WR w ostatnim miesiącach oraz z zapowiedzianego kontaktu z dłużnikami. Wierzymy, że przyjęta przez nas strategia cenowa nam to tylko ułatwi. Zwracamy się do Was z prośbą o regularne opłacanie składek – świetnie sprawdza się ustawienie przelewu cyklicznego, o spojrzenie na swoje ewentualne zaległości oraz zadeklarowanie w miarę możliwości składki wyższej.

To tylko 19,20 zł miesięcznie…, a buduje wielkie rzeczy.

 

W imieniu WR
Mariusz Martowicz

%d bloggers like this: