Trzy spadki pod rząd i sprawny powrót do piłkarskiej elity już na zawsze zapiszą się w historii naszego klubu. Łzy smutku, gorycz porażki przeplatana poczuciem dumy i radościom z kolejnych wygranych i awansów. Ostatnie lata to istny rollercoaster sympatyka Niebieskich.

Temu wszystkiemu przyglądał się, brał aktywny udział i uwieczniał Tomasz Stefanik. Fotograf, członek Wielkiego Ruchu, a przede wszystkim kibic chorzowskiego Ruchu.

Tomasz Stefanik – pochodzący z Chorzowa Batorego fotograf, od 2013 roku związany z redakcją Niebiescy.pl. W latach 2021-2022 fotograf klubowy Ruchu Chorzów. „Tam a nazod” to zbiór jego najważniejszych zdjęć wykonanych w ciągu sześciu ostatnich lat, będący dokumentacją bolesnego upadku oraz sensacyjnego powrotu „Niebieskich” do piłkarskiej elity. W tle wydarzeń sportowych wyłania się również obraz oddanej kibicowskiej społeczności zjednoczonej wspólnym mianownikiem – fanatyczną miłością do klubu, która pozwoliła mu przetrwać najtrudniejszy w jego ponad stuletniej historii epizod.

Wystawa będzie otwarta dla zwiedzających w dniach 17-31 sierpnia. Organizuje oraz finansuje ją Stowarzyszenie Kibiców „Wielki Ruch”. Partnerem wydarzenia jest Muzeum Hutnictwa w Chorzowie, które na potrzeby wystawy udostępniło przestrzeń ekspozycyjną w Oddziale Historii Miasta i Regionu przy ul. Powstańców 25 w Chorzowie. Zapraszamy do zwiedzania w następujących godzinach: wtorek – 11:00-18:00, środa/czwartek/piątek – 11:00-16:00.

Wstęp jest bezpłatny.

Serdecznie zapraszamy!

%d bloggers like this: