W najbliższą niedzielę w chorzowskiej hali MORiS przy ul. Dąbrowskiego odbędzie się kolejny turniej im. Jerzego Wyrobka. Co ważne turniej zyskał sponsora i odbędzie się w tym roku pod nazwą „Bioclimatic Cup – turniej im. Jerzego Wyrobka”. Naszego Stowarzyszenie zostało partnerem wydarzenia.

Celem imprezy jest oczywiście upamiętnienie pamięci trenera Jerzego Wyrobka. Organizatorami są UKS Ruch Chorzów i Akademia Piłkarska Ruchu Chorzów oraz… grupa zaangażowanych rodziców:)

W zawodach uczestniczyć będą dzieci z roczników 2007 i młodsi. Zespół może składać się z 12 zawodników, mecze rozgrywane będa w składach pięcioosbowych (4 graczy w polu i bramkarz), mecze trwać będa 12 minut. Rywalizacja najpierw toczyć będzie się w dwóch grupach („każdy z każdym”) a nastepnie stworzona zostanie drabinka pucharowa. Wystąpią zespoły m.in. z Ostrowca Świętokrzyskiego i Kęt oraz oczywiście Chorzowa.

Co ważne, w turnieju nie jest prowadzona typowa klasyfikacja. Oczywiście zwycięzcy meczu finałowego zdobywają puchar, ale pozostałe drużyny nie są kalsyfikowane wg miejsc, a każda z nich otrzymuje komplet medali. Ponadto wybierana zostaje drużyna turnieju, przyznawane są nagrody dla najlepszego zawodnika każdej drużyny oraz najlepszego strzelca i bramkarza turnieju.

Uroczyste rozpoczęcie turnieju w niedzielę o 08:15. Pierwszy mecz o 08:30, dekorację przewidziano na 15:15. Zapraszamy do śledzenia rywalizacji z trybun wszystkich, nie tylko rodziców zawodników!

%d bloggers like this: