Miło nam poinformować, że Stowarzyszenie Kibiców „Wielki Ruch” oraz Uczniowski Klub Sportowy Ruch Chorzów rozpoczęły wzajemną współpracę.

Obraz UKS Ruch Chorzów był nieco zniekształcony wobec sytuacji, która miała miejsce parę lat temu, kiedy mogliśmy przeczytać o kłótniach UKS i Akademii Piłkarskiej Ruchu Chorzów. Może nawet słowo „kłótnie” jest tutaj kompletnie nie na miejscu. To raczej wymysł ówczesnego szefa Akademii doprowadził to podziału dzieci, które na koszulkach miały wyszytą eRkę.

Przedstawiciele Wielkiego Ruchu spotkali się z przedstawicielami UKS i ten zniekształcony obraz, stał się co najmniej wersją 4K. Dlatego postanowiliśmy jako zarząd WR podpisać z UKS umowę o wspólnych działaniach.

Dlaczego możecie zapytać? UKS szkoli 700 zawodników według jednolitego systemu szkolenia dzieci i młodzieży zgodnie z unifikacją PZPN, wszystkie roczniki UKS-u rozgrywają ok. 700 meczów ligowych. Ponadto Uczniowski Klub Sportowy współpracuje z ZSTiO nr 4 im. J.Śniadeckiego oraz SP nr 21 im. Gerarda Cieślika. I co najważniejsze najlepsi zawodnicy UKS-u trafiają do Akademii Piłkarskiej Ruchu Chorzów.

UKS gra dla Ruchu Chorzów, tam nikt nie gra dla siebie i dla swoich własnych celów. I to jest dla nas najważniejsze. Wszyscy przecież gramy do jednej niebieskiej bramki.

%d bloggers like this: