Dzisiaj mijają 4 lata od startu działalności stowarzyszenia w obecnej formie. Projekt zrodzony oddolnie z frustracji ówczesną sytuacją w jakiej znalazł się nasz ukochany klub. Stowarzyszenie ludzi, którzy nigdy nie chcieli zaakceptować, że może jak każdej wielkiej rzeczy w historii czas Ruchu mija. Od rozpoczęcia działań WR przez jego szeregi przewinęła się masa osób, za dużo by każdemu dziękować z osobna. Każda z tych osób oddała w mniejszej lub większej mierze swój czas i wysiłek pro bono nie żądając niczego w zamian. Od początku staramy się oglądać każdą wydawaną złotówkę i ucinać wydatki, które uważamy za niepotrzebne, a tych z których zrezygnować nie możemy przedstawiać w przejrzystej dla członków formie.

Te 4 lata to także stopniowa ewolucja i rozwój stowarzyszenia. Staramy się co roku wprowadzić coś co stanowiłoby następny krok w naszej działalności. 2019 przyniósł zapisy online, 2020 w pełni funkcjonalną aplikację dla członków z głosowaniami kwartalnymi, dostępnymi tylko dla nich, a 2021 to nasz największy dotychczasowy projekt czyli nową strefę kibica. Mamy nadzieję, że w tym roku uda nam się rozwijać tak samo dynamicznie jak dotychczas i realizować coraz większe cele. Są na to szanse gdyż już na dzień 28 stycznia nasze wpływy wyniosły 29 121,27 złotych gdy za analogiczny okres rok temu było to 18 348,31 zł..
Nasze działania nie są jednak możliwe bez wpłat naszych członków. Wszyscy cieszymy się z dużej liczby osób przyjętych, jednak nie jest to pełny obraz naszej sytuacji. Zawsze staraliśmy się być otwarci na osoby przystępujące i wykazywać się zrozumieniem dla problemów naszych członków. Niestety część osób jest członkami tylko z nazwy i nie uiściło nawet jednej składki. Chcemy w tym roku to ukrócić. Po aktualizacji kont za styczeń wyślemy ostatni raz przypomnienie do osób zalegających ze składkami. Przy następnych przyjęciach osoby, które nadal nie opłaciły ani jednej składki zostaną zgodnie ze statutem usunięte. Zrobiliśmy naprawdę dużo by dotrzeć do tych osób przez dane jakie nam zostawiły i uważamy, że wyczerpaliśmy możliwość polubownego załatwienia tych zaległości. Następne w kolejce będą osoby zalegające wielomiesięcznie aż dojdziemy do sytuacji, że każdy kto ze składką zalega według statutu ponad 3 miesiące będzie usunięty ze stowarzyszenia.
Gdy rozpoczynaliśmy działalność wybraliśmy kwotę 19.20 zł ze względu na nawiązanie do roku założenia klubu. Drugim argumentem było by każdy kto nie zmaga się z naprawdę poważnymi problemami finansowymi mógł dołączyć do stowarzyszenia. 19.20 zł cztery lata temu nie było dużą kwotą, teraz mają jeszcze mniejszą siłę nabywczą. Będziemy starać się ją utrzymać najdłużej jak się da, by każdy kibic chcący jeszcze bardziej się angażować we wspieranie klubu mógł w stowarzyszeniu uczestniczyć. Nie możemy dłużej tolerować trzymania osób, które nie płacą. Członkostwo w naszym stowarzyszeniu nie wiąże się z wielkimi benefitami, ale nieuczciwe wobec osób płacących jest trzymanie członków tylko dla ładnie wyglądającej liczby.
Procedura skreślania będzie uciążliwa i niemiła dla nas. Zapewne dla oddziału poczty głównej w Chorzowie również. Jest to jednak proces niezbędny, który pozwoli nam trafniej szacować budżet na akcje oraz sprawdzić gdzie mamy rzeczywiście najwięcej członków a gdzie musimy zintensyfikować działania. Rok 2022 będzie zatem rokiem gdzie WR się zmniejszy, ale zdecydowanie będzie przez to silniejsze i obyśmy w naszą rocznicę w roku 2023 mogli napisać, że jesteśmy silniejsi, a wręcz ligę wyżej 🙂
 Z wyrazami szacunku Wielki Ruch
%d bloggers like this: