Na łamach portalu Tuba Chorzowa ukazała się rozmowa z prezesem Wielkiego Ruchu, Piotrem Jarzębakiem. Zachęcamy do przeczytania fragmentów wypowiedzi. Całość możecie przeczytać pod tym linkiem.

Pierwszym obszarem działania Stowarzyszenia ma być pomoc Akademii Piłkarskiej Ruchu.

– Przede wszystkim na sam początek chcielibyśmy zaopatrzyć dzieciaki w stroje Adidasa, na których będzie zamieszczone logo naszego stowarzyszenia. Wszystko powinno wyglądać dla nich bardziej profesjonalnie. W dalszej perspektywie mamy zamiar zająć się kwestią busa akademii, dzięki któremu młodzi zawodnicy mogliby komfortowo podróżować na mecze, turnieje.

Drugi cel stowarzyszenia zakłada budowanie pozytywnego wizerunku klubu oraz kibiców.

– Zależy nam przede wszystkim na przełamaniu pewnych barier, ociepleniu wizerunku kibica. Przede wszystkim wśród zwykłych ludzi, którzy nie chodzą na mecze, a mają wyrobiony pewien stereotyp. Nie może być tak, że kibic który dopinguje drużynę jest postrzegany jak chuligan. Do tego potrzebna jest współpraca z fanklubami, wszyscy fani muszą stać się zjednoczeni, to nasz cel. Musimy doprowadzić do takiej sytuacji, w której dzialałność kibiców będzie miała realny wpływ na klub. To pozwoli zmienić wizerunek drużyny, dzięki temu w dłuższej perspektywie uda się przyciągnąć sponsorów. Wszyscy musimy zacząć zdawać sobie sprawę, że pora wyjść ze średniowiecza, a wejść w nowoczesność, to pomoże wrócić Ruchowi do Ekstraklasy. (…) Ważne jest to, aby każdy czuł odpowiedzialność za drugiego i potrafił zareagować w odpowiednim momencie – dodaje.

Co otrzymuje osoba, która zdecydowała się na wstąpienie do stowarzyszenia?

– Najniższa składka wynosi 19,20 zł. (…) Składka jest przez nas przeznaczona na rozwój akademii oraz samego stowarzyszenia, musimy utrzymywać księgowość oraz biuro. (…) Dodatkowo każdy kto zdecyduje się na złożenie deklaracji otrzyma kartę cashback, dzięki której w konkretnych sklepach, przy zakupach na określone kwoty, następuje częściowy zwrot.

Trzeba jednak pamiętać, że cały projekt jest dopiero na początku swojej drogi i na widoczne efekty będzie trzeba trochę poczekać.

– Każde nasze działanie jest zgodne z prawem, bardzo dbamy o tę sferę. Chcemy zachować jawność finansów, tak aby dla każdego, to co robimy było jasne, czytelne i nie budziło wątpliwości. Będziemy brali wzorce ze stowarzyszeń kibiców największych europejskich klubów. Jesteśmy zaangażowani w ten projekt całym sercem, wkładamy w to dużo czasu oraz środków własnych, robimy to jednak z myślą o Ruchu!

źródło: TubaChorzowa.pl

%d bloggers like this: