Członkowie Wielkiego Ruchu zdecydowali o realizacji przedsięwzięcia za 162 tys. zł. Głosowanie zostało przeprowadzone w ramach wyboru celu na trzeci kwartał 2021 roku. W jego rezultacie w miejscu dotychczasowego Grzybka stanie ‘Nowa Strefa Kibica’. To do tej pory największa inwestycja WR. Jak na rekordowy cel przystało, w zamkniętym głosowaniu udział wzięła rekordowa liczba członków. W sumie zagłosowało 478 osób, co przy 1.431 członkach oznacza 33,4% frekwencję. Pomysł spotkał z pozytywnym odzewem, na TAK bowiem jest aż 96% osób. Tym razem wyjątkowo wybór został dokonany spośród jednej propozycji.

FINANSE

W trakcie wstępnych rozmów chęć swojego wkładu w tym największym projekcie zgłosiły FC Deutschland i FC Blue England, który jest ‘Partnerem Biznesowym’ WR. Oba Niebieskie Fan Cluby zadeklarowały po 20 tys. zł. Wielki Ruch wyłoży zatem różnicę w postaci 122 tys. zł. Przy blisko 155 tys. zł na koncie stowarzyszenia oznacza to, że transakcja zostanie zamknięta jednym, wspólnym przelewem. 

Dodatkową zachętą do ufundowania Nowej Strefy jest ścianka wspierających, która w niej powstanie. Wszystkie osoby, które na dzień 1.08.2021 będą miały na swoim koncie dodatnie saldo w wysokości 12 minimalnych miesięcznych składek (230,4 zł) będą mogły umieścić swoje imię i nazwisko, czy też nick. Propozycja ta spotkała  się z tak dużym zainteresowaniem, że w lipcu jest duża szansa na uzyskanie rekordowego przychodu w historii Wielkiego Ruchu. Swoje grafiki i informacje będą posiadały zagraniczne FC.

O NOWEJ STREFIE

Jest to konstrukcja kontenerowa o wymiarach 12 x 7 x 3,5 metra. Posiada podjazd z przeszkloną bramą i witryną 4 x 3 metra z podświetlanym szyldem. Jest w pełni klimatyzowana. Wstępną wizualizacją można zobaczyć pod linkiem. Jeżeli wydanie wszystkich zezwoleń się nie przedłuży powinna pojawić się przy Cichej już w okolicach trzeciej kolejki. Ważną informacją jest fakt, że właścicielem obiektu będzie Stowarzyszenie, które bezpłatnie użyczy go klubowi.

Jest to oferta okazjonalna, bo jest dostępna od razu, no i standardem jest wysokość 2,5 metra. Konstrukcja, o której mowa jest zatem o metr wyższa i z zewnątrz bardziej przypomina zwykły budynek. Jej powierzchnia to 84 m.kw., z opcją dalszej rozbudowy. Dodatkowy brak zaokrągleń, tak charakterystycznych dla Grzybka, przyczyni się do lepszej ekspozycji gadżetów i produktów sygnowanych Niebieską eRką. W klubie zapowiadają efekt końcowy podobny do tego z otwartej niedawno eRki w centrum Chorzowa. 

GRZYBEK

Nie da się ukryć, że popularny Grzybek najlepsze lata ma już za sobą. Jego renowacje pochłaniają coraz większe środki, a najnowsza kalkulacja jego napraw sięga kwoty 80 tys. zł. Jego konstrukcja stwarza dodatkowo bardzo duże problemy z utrzymywaniem optymalnej temperatury. Latem jest w nim za ciepło, w zimę zaś przeraźliwie zimno. Ogrzanie tej przestarzałej kubatury to koszty bliskie 3 tys. zł miesięcznie.  Przyszłość Grzybka nie jest jeszcze przesądzona. Czeka go bowiem demontaż, transport lub wystawienie na aukcję.

Niedawno zdecydowaliśmy, że zwiększymy kwotę kwartalnego wsparcia z 20 do 30 tys. zł. Już jednakże w pierwszym głosowaniu dokonaliśmy wyboru za rekordowe 162 tys. zł. Nowa Strefa zostanie sfinansowana w całości z kieszeni członków Wielkiego Ruchu, FC Deutschland oraz FC Blue England i o ile pamięć nas nie myli, to największe tego typu przedsięwzięcie kibiców na rzecz klubu sportowego w woj. śląskim oraz jedno z największych w Polsce.

Staramy się systematycznie rozwijać tworzone stowarzyszenie. Wybór tak dużego celu, to forma przedsmaku do tego jak może wyglądać nasze funkcjonowanie w niedalekiej przyszłości. Wierzymy, że takimi akcjami przyczyniamy się do wzrostu zaufania i chęci zaangażowania. Miesięczna składka, która wynosi tylko 19,20 zł może w licznej formie przyczyniać się do wielkich rzeczy. Naszym członkom BARDZO dziękujemy, pozostałych zaś zapraszamy przystąpienia w nasze szeregi jak i tworzenia prężnych Niebieskich FC, którym również bardzo dziękujemy za wspólną realizację tego projektu. Wszystkich natomiast zapraszamy do zakupów w Nowej Strefie oraz życzymy udanych i zdrowych wakacji.

Podsumowanie w imieniu WR przygotował
Mariusz Martowicz

%d bloggers like this: