30 tys. zł, tyle będzie wynosić kwartalne wsparcie ze strony Wielkiego Ruchu dla klubu w sezonie 2021/22. Kwota ta oznacza wzrost w stosunku do obecnego stanu o 10 tys. zł, czyli o połowę. Jeżeli ponownie za cel obierzemy sobie obóz przygotowawczy pierwszej drużyny, to nie będziemy już pisać o jego dofinansowaniu, ale o pełnym sfinansowaniu. Z drugiej strony zdajemy sobie sprawę, że koszty utrzymania klubu, jego operacyjnej działalności będą na szczeblu centralnym wyższe. Nie mówimy jednak hoop, tylko cierpliwie czekamy na awans. 

Jak wynika z przedstawianych przez nas raportów, przychody Wielkiego Ruchu w ostatnim czasie wzrosły. Spowodowane jest to między innymi bardziej regularnym opłacaniem składek oraz przystępowaniem w nasze szeregi nowych członków oraz pierwszych partnerów biznesowych. W ubiegłym roku budżet WR wyniósł 164 tys. zł. Teraz kalkulujemy, że wzrośnie on do ok. 270 tys. zł, a więc o ponad 60%. Dodać musimy, że obecnie na naszym koncie zgromadziliśmy 108 tys. zł. Przeznaczenie w skali roku 120 tys. zł nie jest zatem zagrożeniem dla naszych finansów. 

Decyzję podjęliśmy jak zwykle kolektywnie pytając już tradycyjnie naszych członków o zdanie w zamkniętej ankiecie. Do wyboru zostawiliśmy trzy propozycje: 20 tys. zł oznaczające brak zmian, a także 25 tys. zł, oraz 30 tys. zł. Przy zwycięskiej odpowiedzi pojawiło się aż 74% wskazań. Tylko 5% członków chciało utrzymania obecnych 20 tys. zł.

Realizowane przez nas cele kwartalne będą zatem teraz bardziej okazalsze, przez co wierzymy że bardziej widoczne i medialne. Liczymy, że przyniesie to pozytywny efekt w postaci przystępowania w nasze szeregi kolejnych sympatyków Niebieskiej eRki. Wspomniana pomoc nie jest jedyną na jaką może liczyć Ruch Chorzów. Klub ma mnóstwo potrzeb, a pracujące w nim osoby otwartą głowę na wszelkiego rodzaju pomysły. Zachęcamy zatem do śledzenia naszych dalszych poczynań i aktywnej postawy, bowiem to…

…Wy wspieracie, Wy budujecie i to Wy decydujecie.

 

W imieniu WR
Mariusz Martowicz

%d bloggers like this: