Stowarzyszenie Kibiców „Wielki Ruch” wystąpiło z wnioskiem do Zarządu Województwa Śląskiego o nadanie „Odznaki Honorowej za Zasługi dla Województwa Śląskiego” legendarnemu piłkarzowi Ruchu Chorzów p. Eugeniuszowi Lerchowi.

Pan Eugeniusz Lerch jest jedną z najbardziej zasłużonych postaci w województwie jeśli chodzi o kulturę fizyczną. Wychowanek Ruchu Chorzów. Członek elitarnego „klubu 100”, czyli piłkarzy, którzy zdobyli 100 lub więcej goli w najwyższej klasie rozgrywkowej. Występował w niebieskich barwach od 1949 do 1967 roku, w tym 10 lat w pierwszej drużynie. Z Ruchem Chorzów zdobył Mistrzostwo Polski w 1960 roku, został także 5 razy najlepszym strzelcem Ruchu. W sumie z R-ką na piersi rozegrał 199 meczów i strzelił 85 goli. W 1967 roku przeniósł się do Rybnika. Dla drużyny ROW Rybnik zdobywa 21 bramek w I lidze. W 1970 roku zostaje królem strzelców z ponad 20 bramkami. Gra w tym zespole do 1975 roku Eugeniusz Lerch jest bardzo mocno związany z piłką juniorską. Wystąpił w meczach reprezentacji Polski na wszystkich szczeblach młodzieżowych. W reprezentacji Polski juniorów zaliczył 11 występów i strzelił 4 bramki, trenerem tej drużyny był Kazimierz Górski. Po powrocie z emigracji Eugeniusz Lerch został trenerem w niższych ligach. Wraca do chorzowskiego Ruchu, gdzie był koordynatorem ds. młodzieży oraz asystentem Albina Wiry. Dzisiaj jako ekspert komentuje mecze dla serwisu niebiescy.pl

Niezmiernie się cieszymy, że nasz wniosek został rozpatrzony pozytywnie i już w tą sobotę przed meczem z Widzewem Łódź p. Eugeniusz Lerch zostanie nagrodzony za swoje osiągnięcia.

Dzięki takim piłkarzom jak p. Lerch, Ruch był, jest i będzie Wielki!

Dziękujemy!

%d bloggers like this: