1

Wydrukuj i wypełnij deklarację członkowską
i potwierdź dane podpisem.

1

Wydrukuj i wypełnij deklarację członkowską
i potwierdź dane podpisem.

2

Dostarcz deklarację do naszej siedziby
(osobiście lub listem poleconym) na nasz adres.

2

Dostarcz deklarację do naszej siedziby
(osobiście lub listem poleconym) na nasz adres.

19-20

Przelewaj co miesiąc składkę w wysokości
19,20 PLN i czuj się pełnoprawnym członkiem
Stowarzyszenia Wielki Ruch!

19-20

Przelewaj co miesiąc składkę w wysokości
19,20 PLN i czuj się pełnoprawnym członkiem
Stowarzyszenia Wielki Ruch!

Chcesz wiedzieć więcej? Napisz na adres mailowy biuro@wielkiruch.pl lub poprzez wiadomość prywatną na naszym profilu na FB: facebook.com/wielkiruch1920.  Po wcześniejszym ustaleniu terminu spotkania możesz także odwiedzić nas w biurze – odpowiemy na każde pytanie!

Chcesz wiedzieć więcej? Napisz na adres mailowy biuro@wielkiruch.pl lub poprzez wiadomość prywatną na naszym profilu na FB: facebook.com/wielkiruch1920. Po wcześniejszym ustaleniu terminu spotkania możesz także odwiedzić nas w biurze – odpowiemy na każde pytanie!

FAQ

Najczęstsze zadawane pytania.

Czym jest „Wielki Ruch”?
Wielki Ruch to stowarzyszenie kibiców Ruchu Chorzów mające na celu wykorzystanie potencjału wszystkich kibiców i sympatyków Ruchu Chorzów. Głównym celem jest wspieranie klubu(zwłaszcza akademii piłkarskiej) oraz promowanie marki jak i historii Ruchu Chorzów. Stowarzyszenie będzie również organizować akcje mające na celu integrację środowiska kibicowskiego.
Czy z moich składek ktoś będzie mógł sobie za darmo pojechać na mecz?
Nie. Zorganizowane wyjazdy kibiców na mecz wyjazdowe to zupełnie inny sposób finansowania. Nikt z racji bycia w stowarzyszeniu nie będzie mógł za darmo pojechać na mecz wyjazdowy. Zapisy na wyjazd i opłacanie kosztów z tym związanych zostanie takie jak było. Składki będą przeznaczane na wspieranie klubu jak i koszty związane z prowadzeniem stowarzyszenia(siedziba, opłaty pocztowe, obsługa finansowa itp.)
Jak więc zamierzacie wspierać klub i akademię?
Chcemy zaznaczyć na samym początku jedno. Nie chcemy przekazywać klubowi żadnych środków finansowych bez możliwości kontroli ich wydatkowania. Jesteśmy natomiast chętni do współpracy w ramach jasno określonych projektów i celów. Możemy wymienić jeden z nich, który stał się mocno widoczny w rozgrywkach młodzieżowych rok temu. Gdy w finale rozgrywek CLJ nasi juniorzy młodsi grali w strojach liczących co najmniej 6 lat ich rówieśnicy z Poznania mieli stroje nieodbiegające właściwie niczym od drużyny seniorskiej.
Czy zamierzacie dokapitalizować spółkę Ruch Chorzów poprzez zakup akcji?
Byłby to jeden z najciekawszych sposobów przekazywania środków. Takie emisje celowe pozwalałyby dosyć płynnie i korzystnie przekazywać środki finansowe klubowi. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z paru ograniczeń. Ustawowo osobę w radzie nadzorczej akcjonariusz może powołać po przekroczeniu 5%  stanowiących kapitał zakładowy spółki(w dużym uproszczeniu). W trakcie pisania tych słów kapitał zakładowy Ruchu Chorzów wynosi prawie 30 milionów. Dodatkowo z punktu widzenia spółki nie ma sensu na emisję akcji na małą skalę. Temat będzie bez wątpienia poruszany w trakcie wielu rozmów z zarządem spółki, ale jest to cel długodystansowy. Najpierw trzeba zebrać odpowiednie środki na takie przedsięwzięcie ze strony kibiców.
Jak dołączyć do stowarzyszenia?

  1. Po zapoznaniu się ze statutem stowarzyszenia oraz uchwałą o wysokości składek członkowskich wypełniasz(wydrukowaną przez siebie lub otrzymaną) deklarację członkowską oraz potwierdzasz swoje dane podpisem.
  2. Wypełnioną i podpisaną deklarację przynosisz do naszej siedziby lub wysyłasz listem poleconym na adres stowarzyszenia(Dane stowarzyszenia znajdziesz zawsze na dole strony)
  3. Czekasz na decyzję dotyczącą przyjęcia w szereg członków stowarzyszenia. Jeśli decyzja będzie pozytywna otrzymasz indywidualny numer konta bankowego specjalnie na twoje składki. Po dokonaniu pierwszej wpłaty możesz czuć się pełnoprawnym członkiem stowarzyszenia
  4. Możesz zapisać się również online, wypełniając wszystkie dane elektronicznie.
  5. Aby wysłać przelew z zagranicy dopisz PL na początku numeru rachunku, w ten sposób otrzymasz IBAN. Kod Swift naszego banku to PPABPLPKXXX

Czy do stowarzyszenia można dołączyć drogą internetową?
Tak. Wystarczy, że wypełnisz formularz w zakładce zapisy online.
Przebywam obecnie na emigracji a chciałbym dołączyć do stowarzyszenia. Czy jest to możliwe?
Jest to możliwe a procedura wygląda podobnie do normalnej. Musisz natomiast liczyć się z większymi kosztami przesyłki deklaracji członkowskiej dlatego najlepiej zebrać znajomych z niebieskiej emigracji i wysłać jak najwięcej deklaracji za jednym razem. Jeśli w okolicy jest Was wielu, polecamy wysłać maila na adres biuro@wielkiruch.pl – skontaktujemy się z Wami i pomożemy zorganizować grupowe członkostwo.
Czy mogę liczyć na jakieś „profity” będąc w stowarzyszeniu?
Trzeba pamiętać, że idea tego stowarzyszenia to dawanie od siebie klubowi jak najwięcej można bez liczenia na specjalne przywileje. Mimo tego przy dołączaniu do stowarzyszenia oferujemy możliwość wyrobienia dedykowanej karty Cashback World naszego stowarzyszenia dzięki której możecie oszczędzić do 5% swoich zakupów a dodatkowo 1% od transakcji idzie na rzecz stowarzyszenia.

W przyszłości planujemy również oferty specjalne skierowane do naszych członków za pośrednictwem firm i członków wspierających. Rozmowy o takiej współpracy już się odbyły z paroma podmiotami.

W jakich sklepach mogę korzystać z karty?
Lista sklepów zostanie opublikowana wkrótce.
Czy na działalność stowarzyszenia będzie można przeznaczyć 1% podatku?
Obecnie nie jest to możliwe, ale zamierzamy podjąć kroki by od przyszłego roku ta sytuacja uległa zmianie.
Brzmi wszystko ciekawie jednak jestem osobą nieufną i chciałbym zapoznać się wydatkami stowarzyszenia. Czy jest to możliwe?
Wszystkich członków stowarzyszenia i osoby chcące wstąpić a zainteresowane tematem zapraszamy do naszej siedziby w godzinach dyżurów gdzie przedstawimy odpowiednie dokumenty i odpowiemy na pytania związane z działalnością stowarzyszenia. Również co roku Zarząd będzie przedstawiał szczegółowe sprawozdanie podczas Walnego Zgromadzenia Członków.
Mam firmę lub jestem zainteresowany wspieraniem stowarzyszenia w większym zakresie.
Członkowie wspierający(zarówno osoby prawne jak i fizyczne) mają możliwość indywidualnego ustalenia swojego członkostwa. By omówić jak wzajemnie możemy sobie pomóc prosimy o wstępny kontakt mailowy biuro@wielkiruch.pl gdzie prześlemy wstępne materiały oraz ustalimy spotkanie w celu negocjacji szczegółów.