Zarząd Stowarzyszenia Wielki Ruch

Za działania otwierające nowy rozdział w historii kibiców Ruchu Chorzów odpowiadają osoby,
które obecnie należą do Zarządu Stowarzyszenia.

Bartosz Horodecki

Prezes

Studiuje prawo na Uniwersytecie Śląskim, obecnie studiuje na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach na kierunku Zarządzanie Sportem. Od ponad połowy życia kibicuje Ruchowi. Od 2009 roku nie opuścił żadnego meczu Ruchu przy Cichej.

W Stowarzyszeniu odpowiedzialny za kwestie organizacyjne i formalno/prawne, od października 2018 roku prezes zarządu Stowarzyszenia.

Marcin Malcher

Wiceprezes

Jeden z pomysłodawców powołania stowarzyszenia, zaangażowany w jego działalność od samego początku. Wieloletni kibic Ruchu, absolwent WSEiA w Bytomiu, zajmujący się branżą TSL. W stowarzyszeniu odpowiada za Social Media, stronę WWW oraz grafikę. Do 30.09.2022 członek komisji rewizyjnej stowarzyszenia Wielki Ruch.

Komisja rewizyjna

Grzegorz Joszko

Kibic Ruchu Chorzów, autor bloga historiaruchu.pl oraz książki „Niebieskie Majstry”, współautor książki „Na Cichej. Osiemdziesiąt lat Stadionu Ruchu Chorzów (1935-2015)”, współpracownik portalu kibicowskiego Niebiescy.pl, zawodowo prowadzi własną działalność gospodarczą w zakresie doradztwa, przez wiele lat pracownik Agendy Rozwoju ONZ, prywatnie ojciec i mąż oraz zbieracz materiałów historycznych o Ruchu Chorzów.

Mariusz Martowicz

Wieloletni redaktor serwisu Niebiescy.pl znany powszechnie jako Marco FC Katowice. Absolwent Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego z zamiłowaniem do marketingu, sprzedaży i zarządzania. Od ponad 10 lat pracownik międzynarodowej korporacji hotelarskiej, w której odpowiada za kontakt z Klientem biznesowym. Pierwszy mecz przy Cichej zobaczył w 1993 roku.

Jacek Hericht

Aktywnie działa w Kibice Razem Ruch Chorzów, wspiera na różne sposoby akcje charytatywne organizowane przez kibiców Ruchu, zawodowo pracuje w firmie rodzinnej związanej z handlem spożywczym.

Członkowie Honorowi

Wojciech Grzyb

Kibic, wieloletni kapitan i piłkarz Ruchu Chorzów w barwach którego awansował do ekstraklasy. W W barwach Niebieskich zdobył III miejsce w rozgrywkach 2009/2010 oraz wicemistrzostwo Polski w sezonie 2011/2012
Członek sztabu szkoleniowego Ruchu Chorzów
Jako pierwszy pełnił funkcję wiceprezesa Wielkiego Ruchu (2018-2019)

Krystian Dziekan

Od najmłodszych lat zakochany w Ruchu, z czasem stał się prawdziwym liderem i motorem napędowym dla kibiców z całego powiatu pszczyńskiego. Członek Wielkiego Ruchu, który mocno angażował się w jego codzienne życie.
Tragicznie zmarły 23 kwietnia w kopalni Zofiówka w Jastrzębiu.
Pośmiertnie mianowany na Członka Honorowego stowarzyszenia Wielki Ruch