Od kiedy sięgamy pamięcią na naszym stadionie, od strony Alei Bojowników, stoi kiosk pełniący funkcję sprzedaży gadżetów. Jego kondycja od dłuższego czasu pozostawia jednak wiele do życzenia. Teraz za sprawą składek gromadzonych przez członków Stowarzyszenia Wielki Ruch zostanie on zastąpiony nowym punktem sprzedaży. Tym samym do “Niebieskiej eRki” przy ulicy Wolności, nowej Strefy Kibiców dołączy najnowszy outlet. Pozwoli on kibicom na zakup pamiątek w lepszych warunkach, klubowi zwiększyć przychody, zaś nam w WR da satysfakcję z wykonywanej pracy.

Nowy punkt został wybrany przez członków WR w głosowaniu na ostatni cel kwartalny w tym roku. Tym razem wyboru dokonaliśmy spośród dwóch propozycji. Tą drugą było podświetlenie napisu “KLUB SPORTOWY RUCH CHORZÓW”, który widnieje na trybunie. Na ten moment podświetlony jest tylko herb, który zarówno prezentuje się w nocy, jak i  za dnia. Na zwycięską opcję zagłosowało 58% osób. W sumie głos oddało 486 osób, co przy 1597 członkach stanowi frekwencję na poziomie 30,3%. Jako, że wybór nie był łatwy, a wielu z naszych członków prosiło o nie rezygnowanie opcji z podświetlenia napisu, postaramy się do niej jeszcze wrócić.

Ostateczny wygląd nowego punktu nie jest jeszcze przesądzony. Być może będzie miał on charakter mobilny w postaci przyczepy. Koszt całościowy nie powinien przekroczyć 90 tys. zł. Do sumy zebranej na aplikacji dołożone zostałoby 30 tys. zł w ramach przegłosowanego przez nas wsparcia kwartalnego. Rozważana jest opcja leasingu. Z racji tego, że nie ma jeszcze na stole finalnej oferty, czas realizacji nie jest jeszcze określony. Stworzenie nowego miejsca, z większą przestrzenią oraz witryną, na pewno przełoży się na lepsze wyniki sprzedaży oraz udrożni działanie Strefy Kibiców po drugiej stronie stadionu. Kibice nie będą już musieli specjalnie kierować się tam by zakupić klubowe pamiątki.

Zdjęcie poglądowe

W roku 2021 dokonaliśmy już wyboru czterech kwartalnych celów:

  1. dofinansowaliśmy zimowy obóz przygotowawczy I drużyny | 20 tys. zł
  2. dofinansowaliśmy przejazdy pierwszej drużyny na mecze wyjazdowe do końca sezonu | 20 tys. zł
  3. postawiliśmy Nową Strefę Kibiców Ruchu Chorzów | 140 tys. zł
  4. postawimy nowy punkt sprzedaży od strony Al. Bojowników | 30 tys. zł

Jeszcze nie tak dawno martwił nas brak gadżetów i to, że klub nie generuje z tego tytułu żadnych przychodów. Dziś po dwóch latach realia, też za naszą sprawą, prezentują się jakże odmiennie. Co więcej udało nam się wypracować takie przychody, które w przypadku powtórki z przeszłości szybko za Waszą zgodą pozwoliłyby nam zatowarować punkty sprzedaży. Wierzymy jednak, że takiej sytuacji już nie będziemy przeżywać, a my wspólnie będziemy dalej budować naszą Niebieską przestrzeń kibicowską na kolejnych płaszczyznach.

Podsumowanie w imieniu WR przygotował
Mariusz Martowicz

%d bloggers like this: