“Gorący czas”

Wakacje, podczas których łączyliśmy odpoczynek z pracą, okazały się niezwykle gorącym okresem. Wraz z temperaturą za oknem rosły wpływy na naszym koncie. Pod względem finansowym był to najbardziej udany kwartał w historii naszego stowarzyszenia. Przekroczyliśmy do tego próg 1.500 członków, a także zrealizowaliśmy kilka ciekawych pomysłów. W międzyczasie drużyna zdążyła wystartować z sukcesami na szczeblu centralnym, a my licznie zaznaczyliśmy naszą obecność na stadionie przy Cichej oraz na wyjazdach. Zanim rozpędzimy się na dobre, przygotowaliśmy dla Was podsumowanie minionych trzech miesięcy.

Działania

W lipcu członkowie Wielkiego Ruchu zdecydowali o realizacji przedsięwzięcia za 140.000 zł (tańszego finalnie o 22 tys. zł). W tej kwocie należy ująć 2 x 20 tys., które wyłożyły  FC Deutschland i FC Blue England. Wydane 140.000 zł, to do tej pory największa inwestycja WR. W jej rezultacie w miejscu dotychczasowego Grzybka stanęła z początkiem października ‘Nowa Strefa Kibiców Ruchu Chorzów’. Elementem składowym strefy jest ścianka, na którą wpisani zostali członkowie WR, którzy przyczynili się do jej powstania (ci, którzy wyrazili zgodę). Jej realizacja przełożyła się na zwiększenie zainteresowania naszą działalnością, wzbudzeniem pozytywnych emocji i pobudzeniem wyobraźni. Razem naprawdę możemy wiele.

Zakupiliśmy roczną licencję dostępu do platformy InStat’. To narzędzie, które gromadzi dane i pozwala lepiej analizować grę drużyny. Z programu korzysta ponad dwa tysiące klubów na całym świecie, w tym teraz i my. To cenne wsparcie pracy sztabu szkoleniowego kosztowało nas 2.500 Euro (11.860 zł). Ufundowaliśmy także 50 piłek oraz kompresor. Na ich zakup przeznaczyliśmy 15.500 zł Przydatne one będą przede wszystkim pierwszej drużynie. Zorganizowaliśmy wreszcie giełdę sportowych pamiątek, która przyniosła 600 zł zysku. 

Członkowie

W szeregi WR przystąpiło 99 osób, zaś 13-ście zdecydowało się zrezygnować.  Powody odejść są różne, często bardzo osobiste. Stowarzyszenie z końcem września liczyło 1.504 członków. Cieszy nas to bardzo, bo to kolejny przekroczony próg. Od początku roku liczba nowych wspierających, to 245, a licznik cały czas zdaje się rozkręcać. Statystycznie każdego dnia swoją deklarację przesyła do nas nowa osoba.

Mamy na uwadze osoby nie regulujące składek. Kontaktujemy się z nimi za pośrednictwem maili oraz sms-ów. Chwilowo odroczyliśmy zapowiadany kontakt telefoniczny, który ma przybrać charakter bardziej złożonego projektu. Wakacje nie były do tego najlepszym czasem. Sygnalizowaliśmy w poprzednim podsumowaniu wydanie współnie z klubem linii gadżetów z logiem Wielkiego Ruchu. Efekty możecie ocenić już w punktach sprzedaży. Zachęcamy do ich zakupu i przypominamy o 20% rabacie, który przysługuje każdemu z naszych regularnie opłacających składki członków. Pierwsze komentarze są bardzo pozytywne a, my na podstawie wyników sprzedaży będziemy decydować o dalszym rozwoju tej gałęzi.

Finanse 

W lipcu na nasze konto wpłynęło 24.381 zł, w sierpniu 25.268 zł zaś we wrześniu 24.831 zł. Miniony kwartał kończymy rezultatem finansowym w wysokości 74.480 zł. To najlepsze trzy miesiące w naszej historii. W stosunku do przedziału kwiecień – czerwiec zyskaliśmy więcej o 9.643 zł. W stosunku do wyniku osiągniętego w takim samym czasie ubiegłego roku, to rezultat lepszy aż o 36.953 zł, czyli 98,4%. Od początku roku na nasze konto z tytułu składek oraz darowizn wpłynęło 207.632 zł. Prognozujemy rok zamknąć z wpływami rzędu 280 tys. zł. A może będzie 300 tys.? To zależy głównie od Was.

Udowodniliśmy, że wakacje oprócz odpoczynku są także bardzo owocnym czasem. Sporo się u nas działo, co obserwowaliśmy na naszym koncie oraz w postaci zrealizowanych planów. Nowa Strefa Kibiców, która stanęła przed stadionem pokazuje co już potrafimy wspólnie zrobić. Cieszy nas niesłabnące, a wręcz rosnące zainteresowanie naszą działalnością. Czwarty kwartał rozpoczęliśmy pracowicie, bo od od organizacji Walnego Zgromadzenia oraz wyboru nowego celu. O tym jednakże już w kolejnym podsumowaniu. 

Wy wspieracie, Wy decydujecie i to Wy budujecie.

Podsumowanie przygotował w imieniu WR
Mariusz Martowicz

Leave a Reply

%d bloggers like this: