14 lutego 2020 roku Zarząd Stowarzyszenia Wielki Ruch powołał Zespół ds. Historii Ruchu Chorzów. Głównym zadaniem zespołu jest propagowanie historii naszego klubu, a także inwentaryzacja znalezionych latem zeszłego roku archiwów. W związku z działaniami tego zespołu mamy dla Was kilka informacji:

Pierwszym efektem pracy zespołu będzie publikacja I tomu książki o historii Ruchu w latach 1920-1929 (premiera już 7 października), będziemy mieli 20 podwójnych zaproszeń na tę premierę, więc śledźcie nasze media

Wszyscy członkowie Stowarzyszenia opłacający terminowo składki będą mogli zakupić książkę ze stałym upustem w wysokości 10 zł od nominalnej ceny książki!

Ponadto udało się zidentyfikować kolejną cześć wcześniej znalezionego w archiwum (w piwnicy obok, do której wcześniej nie było dostępu), w przyszłym tygodniu podamy więcej szczegółów. Nie jest to tak duży skarb jak poprzednio.

Skład zespołu ds. Historii powiększył się o jedną osobę. Dołączył do Nas Grzegorz Kopaczewski autor książki „1989”. W sumie zespół liczy 8 osób i dalej będzie prowadził prace nad historią Ruchu Chorzów.

%d bloggers like this: