Dobrze rozpoczęty rok

Za nami bardzo udane trzy miesiące, po których odnosimy wrażenie stale wciśniętego gazu. Cieszy nas, że w parze z naszymi małymi sukcesami idą te odnoszone na boisku przez piłkarzy oraz w gabinetach przez działaczy. Zdajemy sobie sprawę, że wspólnie tworzymy system naczyń powiązanych. Zdobycze punktowe czy przeprowadzone z sukcesem akcje wzajemnie nas motywują. Z ekscytacją zerkamy co przyniesie nam sportowo i organizacyjnie najbliższy czas, a tymczasem niniejszym tekstem podsumowujemy pierwszy kwartał 2021 roku.

Liczba członków

Liczba nowych aplikacji, które otrzymaliśmy ma charakter wzrostowy. To pozytywna oznaka wskazująca na zainteresowanie ze strony Niebieskiego środowiska. Dla nas stanowi to motywację i podziękowanie za poświęcony czas. Od początku roku w nasze szeregi przystąpiło 99 osób, zaś odeszło 19-ście. Obecnie stowarzyszenie składa się z 1.355 członków. Przy zachowaniu obecnej dynamiki przekroczenie z końcem roku progu 1.500 wydaje się jak najbardziej realne.

Przy naszych komunikatach często pojawiają się pytania o osoby, które odchodzą. Jest to spowodowane rozpoczęciem z naszej strony akcji regularnego informowania członków o powstałym zadłużeniu. W tym celu pomocne nam pozostają przypomnienia mailowe, uruchomiony newsletter, sms-y, a także kontakt telefoniczny. Pozytywne jest to, że na każdą osobę, która decyduje się opuścić Wielki Ruch przypada około dziesięciu, które postanawiają wyzerować saldo i wspierać nas regularną składką. Obserwujemy, że przystępujący członkowie mają  dziś nieco inną świadomość w stosunku do tych, którzy jako pierwsi podpisali deklarację. To przyczynia się do chęci bardziej aktywnego uczestnictwa w życiu WR.

Stowarzyszenie zasiliło dwóch członków biznesowych, którzy skorzystali z opcji ‘Pakietu Legendarnego’. Wpływy, które zapewnia nam partner, który zdecydował się na zakup takiego pakietu odpowiadają uczestnictwu 10-ciu członków. Wspomnianymi partnerami są Fan Club Blue England oraz firma usługowa Kalemba ze Świętochłowic, która świadczy usługi z zakresu spawalnictwa, ślusarstwa oraz  prac konstrukcyjnych. Pion biznesowy z pewnością wymaga osobnych działań, jednakże cieszymy się z pierwszych wykonanych kroków.

Dane finansowe

Informowaliśmy za pośrednictwem Social Mediów o wysokich wpływach jakie odnotowaliśmy w lutym (23.128 zł) oraz w marcu (26.828 zł). Po uwzględnieniu wyniku styczniowego (18.348 zł) kwartał kończymy z rekordowym rezultatem 68.314 zł. Dla porównania w ubiegłym roku o tym samym czasie na nasze konto wpłynęło 45.923 zł. Odnotowaliśmy zatem wyraźny wzrost na poziomie 48,8%. Przy zachowaniu tego parametru, 2021 rok powinniśmy zakończyć w okolicach 270 tys. zł. To stanowi wyraźny sygnał, że stowarzyszenie przebiło się do ogólnej świadomości i już jest darzone sporym zaufaniem.

Akcje i inicjatywy

Uzyskiwane przychody oraz nowi członkowie napędzają dodatkowo podejmowane przez nas działania. W ubiegłym kwartale przelaliśmy na konto klubu 57.608 zł. Dofinansowaliśmy między innymi obóz przygotowawczy pierwszej drużyny. W kolejnym kwartale nasi członkowie większością 79% zdecydowali, że kwotą 20.000 zł wspomożemy klub w zakresie organizacji przejazdów na wyjazdowe mecze wyjazdowe pierwszego zespołu do końca trwającego sezonu. Uzupełniające, całą kwotę, 10.000 zł dołożył nasz nowy partner, czyli FC Blue England. Tym samym można powiedzieć, że fani Niebieskiej eRki starają się jak najbardziej ułatwić “drogę” drużyny… do upragnionego awansu.

Pozyskaliśmy kolejne archiwa, a pozycja „Historia Ruchu Chorzów tom I” głosami czytelników została wybrana Sportową Książką Roku. Na każdym kroku staramy się podkreślać jak ważna jest dla nas historia oraz tradycje. Nie zapominamy przy tym o przyszłości, dlatego wspólnie z działaczami wszystkim członkom, którzy wyrazili taką chęć, wysłaliśmy kalendarze na 2021 rok. Możemy się także pochwalić sfinansowaniem powstania nowego herbu Ruch Chorzów. To wielka sprawa, która zostanie z nami na długie lata. Każdy z naszych członków spoglądając na eRkę będzie mógł dumnie powiedzieć, że dołożył do tego herbu swoją cegiełkę. 

Przed nami interesujące wszystkich rozstrzygnięcia boiskowe. Sami, pośrednio przez wykonywaną pracę, uczestniczymy w rozwoju klubu oraz w codziennych staraniach spełnienia sportowych aspiracji. Awans, o którym na razie nie chcemy głośno mówić z pewnością sprawi, że koszty związane z bieżącą działalnością przy Cichej wzrosną. Pozytywne trendy, które zaobserwowaliśmy na przestrzeni stycznia, lutego i marca pozwalają nam wierzyć, że oferowane z naszej strony wsparcie będzie wydatniejsze. Dużo zadowolenia daje nam też fakt jednoczenia i umacniania Niebieskiej społeczności w ramach struktur stowarzyszenia.

Wielki Ruch oparty jest na założeniu stosunkowo niewysokiej składki miesięcznej, a za to licznym uczestnictwie. Obecnym członkom dziękujemy za zaufanie i wsparcie. Aktywna postawa i dobre słowo o naszej pracy bez wątpienia sprawiają, że stajemy się więksi. Siłą Ruchu zawszej byli Kibice. Przez długi czas rozprawialiśmy o naszym potencjale, teraz czas to popierać czynami, czego najlepszą  wizytówką jest prężne, dynamiczne i aktywnie funkcjonujące stowarzyszenie.

W imieniu WR
Mariusz Martowicz

Comments (1)

  1. I am really impressed with your writing skills as well as with the layout on your blog. Is this a paid theme or did you customize it yourself? Anyway keep up the nice quality writing, it’s rare to see a great blog like this one these days..

Leave a Reply

%d bloggers like this: