Pracownicy spółki akcyjnej Ruchu wrócili do pracy, na zielonej murawie pojawili się również piłkarze i sztab szkoleniowy. Wszystko po to, aby wystartować w rozgrywkach III ligi, na czwartym poziomie rozgrywkowym. Czymże są dla spółki słowa #RuchNigdyNieZginie? Niczym innym jak dawaniem poczucia iluzorycznej normalności, brakiem jakiekolwiek planu na przyszłość. Dzisiaj ważne jest to, aby spółkę utrzymać na powierzchni. Na bylejakości i generowaniu kolejnego zadłużenia (dzisiaj ok. 7 milionów złotych), próbą otrzymania środków z promocji miasta Chorzów, która tylko tę agonię przedłuży. Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie ci źli, czyli kibice, którzy ….


…. wczoraj wrócili do trybuny, podczas meczu UKS-u Ruchu Chorzów i Wawelu Wirek (przy okazji dziękujemy piłkarzom z Wirka za zebranie środków na leczenie Artura, duże brawa panowie za postawę! W sumie uzbierano podczas tego meczu ok 4 tysięcy złotych, więc i brawa dla wszystkich kibiców!)
Oglądając wczoraj poczynania młodych piłkarzy z eRką na piersi czuło się zaangażowanie, chęć zwycięstwa, nie było maniery i poczucia swojej wielkości. Wszystko było naturalne. Oprócz tego drużyna wyglądała sportowo bardzo dobrze.
Czymże są dla kibiców słowa #RuchNigdyNieZginie? Kibice chcą normalności. Chcą, aby akcjonariusze płacili, a nie pożyczali za swoje zobowiązania. Niestety szanse są na to niewielkie. Dlatego trwa bojkot poczynań spółki akcyjnej. Naszym celem jest zminimalizowanie do minimum opierania klubu na środkach finansowych kibiców. Nie kupujemy biletów, karnetów i gadżetów. Już teraz można przeczytać, że ta cała sytuacja to wina kibiców. Nic bardziej mylnego. Kibice chcą zbudować normalność i dopóki obecna spółka akcyjna nie upadnie – nigdy do tego nie dojdzie.

Dlaczego UKS Ruch Chorzów może ktoś spytać? Ano dlatego, że zarówno UKS, jak i Ruch SA. powstały ze Stowarzyszenia Ruchu Chorzów w 2004 roku. Więc oba są na równi spadkobiercą Ruchu Chorzów, nie jest to żaden nowy czy sztuczny twór.

Kibice wielu klubów, którzy życzą nam dobrze pytają – jak możemy wam pomóc?
Jest kilka możliwości związanych z działalnością Stowarzyszenia Kibiców Wielki Ruch. Najprostsza z nich to dowolna darowizna na cele statutowe na numer rachunku: 75 1750 0012 0000 0000 3857 6817. W tytule przelewu wystarczy wpisać „Darowizna na cele statutowe – RuchNigdyNieZginie”, można również zostać członkiem Stowarzyszenia (https://wielkiruch.pl/index.php/rejestracja-online/)
Obecni członkowie WR pytają czy mogą zwiększyć składkę? Oczywiście, że tak! Możecie wpłacać większe kwoty na swój dotychczasowy indywidualny numer rachunku.
Już wkrótce Stowarzyszenie Wielki Ruch wystartuje z nowymi projektami, o szczegółach będziemy informować na bieżąco. W przyszłym tygodniu opublikujemy również sprawozdanie za II kwartał 2019 roku.

%d bloggers like this: