Eugeniusz Faber urodził się 6 kwietnia 1939 roku w Chorzowie. Na co dzień mieszkał we Francji i tam zmarł – konkretnie w miejscowości Levin, położonej niedaleko Lens. W klubie RC Lens, w latach 70. kończył swą zawodową karierę.

Jest wychowankiem drużyny Prezydent Chorzów, z której przeszedł do Ruchu Chorzów. Grał na pozycji lewoskrzydłowego, nawiązując tradycją do najlepszego gracza przedwojennego na tej pozycji Gerarda Wodarza. W sumie we wszystkich rozgrywkach (liga i puchary) rozegrał w niebieskich barwach 333 mecze (z tego 284 mecze w lidze) i zdobył 131 bramek (z tego w lidze 104 bramki). Zdobył dwukrotnie mistrzostwo Polski w latach 1960 i 1968. Zadebiutował w lidze 13 września 1959 roku i w debiucie zdobył gola. Jedną z najważniejszych bramek w swoich początkach kariery zdobył w wygranym meczu z Wisłą Kraków 30 października 1960 roku, która dała klubowi 9. tytuł. Już wtedy był noszony na rękach przez kibiców chorzowskich. Ostatni mecz z eRką na piersi rozegrał 26 września 1971 roku z Granatem Skarżysko-Kamienna w Pucharze Polski. Był jednym z tych piłkarzy, którego dokonania na boisku i poza nim zapewniły mu nieśmiertelność na kartach historii Ruchu Chorzów.

Dziś Ruch Chorzów poinformował, że zmarła jedna z największych legend naszego Klubu – Eugeniusz Faber. Wspaniały piłkarz miał 82 lata.

Rodzinie oraz znajomym śp. Eugeniusza Fabera składamy najszczersze kondolencje…

%d bloggers like this: