Tak, to był dobry rok dla Stowarzyszenia Wielki Ruch. Nie piszemy, że bardzo dobry, czy wyśmienity, bo koronawirus nie tylko zajął nasze miejsca na stadionie, ale także w wielu przypadkach odbił się na finansach osobistych, czy tak ważnym zdrowiu. Mimo to w szeregi WR wstąpiło 159 nowych członków, nasz budżet wzrósł, a i zrealizowaliśmy wiele ciekawych inicjatyw. Jak na działalność rodem z Górnego Śląska przystało, gdzie porządek i pracowitość są prawdziwymi cnotami, spieszymy z informacjami podsumowującymi minione 12 miesięcy.


Rok 2020 zamykamy liczbą 1.259 członków, co w porównaniu do 1.100 o tym samym czasie jest przyrostem na poziomie 14%. W strukturze geograficznej niewiele się zmieniło, bowiem co piąty członek mieszka w Chorzowie. Na drugim miejscu w tej klasyfikacji znalazła się Ruda Śląska (8%) oraz Katowice (6%). Emigracja stanowi czwartą siłę z 5% zapisanych. Na kolejnych miejscach plasują się Świętochłowice, Siemianowice Śląskie i Mikołów. Niemcy, Irlandia, Holandia oraz Anglia, to kraje z których najczęściej realizowane są zagraniczne przelewy. Wspierają nas duzi i mali. Najstarszy członek w tym roku obchodził 97 lat, zaś najmłodszy urodził… się w grudniu tego roku. To dla nas zaszczyt i nobilitacja do jeszcze cięższej pracy.

 

Budżet WR w 99% składa się ze składek członkowskich. 1% stanowią darowizny. Trzecim filarem są wpływy od partnerów biznesowych. Pierwsze informacje znajdziecie na naszej stronie w zakładce: wielkiruch.pl/partnerzy-biznesowi/

Szalejąca pandemia póki co zatrzymała nas w promocji tego kanału współpracy. Wierzymy, że uda nam się go skutecznie aktywować w 2021 roku. Najwyższa regularnie opłacana miesięcznie składka wynosi 192,20 zł. Najokazalsza darowizna, którą każdy może dokonać w dowolnym momencie, to 400 zł.

 

Łączne uznania wyniosły: 164.434,63 zł, co w porównaniu do 136.925,79 zł w roku 2019 stanowi wzrost o 27.508,84 zł, czyli równe 20%. Dużą zasługą tego stanu rzeczy są nowi członkowie oraz pobudzenie obecnych do regularnych wpłat poprzez uruchomienie w ostatnim kwartale aplikacji, gdzie każdy może sprawdzić, kiedy ostatnio dokonał wpłaty. Jeżeli ten trend zostanie utrzymany, to budżet w 2021 roku też powinien być rekordowy.

Wśród największych wydatków znalazły się darowizny na rzecz Ruchu Chorzów S.A. w wysokości 82.700 zł. Za wydane środki doposażyliśmy siłownię, ufundowaliśmy nowy strój Adlera, zostaną pomalowane siedziska na Trybunie Głównej oraz wsparliśmy klub podczas wybuchu pandemii. Na znaczki i foldery z okazji 100-lecia  przeznaczyliśmy 13.500 zł, na UKS 10.000 zł, zaś na stworzenie aplikacji 9.400 zł. Dofinansowaliśmy szereg mniejszych inicjatyw kwotami nie przekraczającymi 5.000 zł.

 

Dziwny, inny, w wielu momentach bardzo trudny 2020 rok już za nami. Uczciliśmy należycie 100-lecie Ruchu, drużyna dała nam wiele powodów do satysfakcji, a i atmosfera w i wokół klubu bardzo się zmieniła. Wszystkim dziękujemy za wsparcie i aktywną postawę w myśl lansowanego hasła “Wspieraj Buduj i Decyduj”. Mimo, że mieszkamy czasem w różnych miejscach, jesteśmy w innym wieku, czy mamy inne poglądy, doświadczenia, to wszyscy mamy te same maRzenia. Tworzone przez nas stowarzyszenie, to droga do ich realizacji. 

 

Wszystkiego Niebieskiego w 2021 roku

Wielki Ruch

 

Tekst: Mariusz Martowicz (Marco FC K-ce)
Grafika: Grzegorz Joszko

Comments (1)

  1. Wielki Ruch podsumował 2020 rok – Życie na niebiesko – Jedynŏ zajta piszōncŏ po Ślōnsku ło Ruchu Chorzów!

    […] Całe podsumowanie dostępne tutaj => Podsumowanie WR za 2020 rok […]

Comments are closed.
%d bloggers like this: